آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80181
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1394 13:44
تعداد بازدید : 1261

سن مناسب خرید گوشی هوشمند برای کودکان

در بیشتر جوامع امروزی اکثر مردم حتی کودکان نیز صاحب گوشی هوشمند هستند اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که استفاده از این وسیله ارتباطی برای کودکان از چه سنی مناسب است؟

ایسنا - دکتر «جو آوسترمن»، یک روانشناس کودک در بیمارستان اطفال کلیولند نسبت به دادن گوشی های هوشمند به کودکان زیر 10 سال هشدار داده است. به گفته این روانشناس، کودکان در صورت استفاده از این وسیله باید به اندازه کافی به بلوغ فکری رسیده باشند که بتوانند خطرات گشت وگذار در فضای سایبر را درک کنند. همچنین لازم است والدین قوانینی را برای فرزندانشان در رابطه با شیوه کاربری این وسیله تعیین کنند و با صحبت کردن با آنان مطمئن شوند که کودکانشان قدرت درک استفاده صحیح از این وسیله را دارند.
دکتر آوسترمن همچنین گفت: به والدین توصیه می کنم فرزندشان را در این زمینه تحت نظر داشته باشند و با او به گونه ای رفتار کنند که تشویق شود در صورت مواجه شدن با هر مشکلی در رابطه با استفاده از گوشی های هوشمند، پدر و مادرش را از موضوع مطلع کند. به گزارش ای بی سی نیوز، لازم است والدین روش های کنترلی صحیح روی گوشی های فرزندانشان داشته باشند. همچنین ایده خوبی است که والدین در این خصوص با فرزندانشان قراردادی تهیه کرده و همه اعضای خانواده آن را امضاء کنند..


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :