آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80325
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1394 10:21
تعداد بازدید : 595

خبرک

خبرک


 خداحافظی با گیت های خروج مترو
مدیرکل روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران خبر داد گیت های خروجی ایستگاه های مترو جمع آوری می شود. احسان مقدم گفت: به دلیل ازدحام مردم در هنگام خروج به دلیل محدودیت گیت ها، شاهد ترافیک انسانی در سالن مترو بودیم که برهمین اساس تصمیم گرفته شد برای سهولت تردد مردم و تکریم ارباب رجوع گیت های خروج جمع آوری شود. 
در حال حاضر در ایستگاه های شلوغ همچون چهارراه ولیعصر(عج)، بهشتی، بهارستان، مصلی، حرم مطهر، شاهد و گلبرگ گیت های خروج جمع آوری و دستگاه های کوچکی به روی دیوار نصب شده تا مسافران بتوانند ساعت خروج کارت های اعتباری خود را درج کنند.

 بزرگترین هواپیمای جهان سال 2016 پرواز می کند
هواپیمای بزرگی در حال ساخت است که می تواند با کمک یک شاتل کوچک فضانوردان را به مدار زمین ببرد.
 به گزارش ایرنا این هواپیما که بزرگترین هواپیمای جهان محسوب می شود اوایل سال آینده اولین پرواز آزمایشی خود را انجام می دهد. این هواپیما Stratolaunch Carrier نام دارد و در حال حاضر در مرکز هوایی Mojave Air and Spaceport در کالیفرنیا در دست ساخت است و پهنای باند 385 فوت (117 متر) خواهد داشت.
قرار است این هواپیما به صورت یک سکوی هوایی غول پیکر در آسمان عمل کند تا محموله ها سریع تر و با هزینه کمتر از فناوری های موجود به فضا برسند. این هواپیما ابتکار پل آلن و بورت روتان از بنیانگذاران مایکروسافت و با شش موتور 747-class حرکت خواهد کرد.

 ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش آغاز شد
مشاور عالی رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدامی پیمانی در مشاغل آموزشی امسال وزارت آموزش و پرورش از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آغاز شد. به گزارش ایرنا حسین توکلی اعلام کرد: این ثبت نام تا روز چهارشنبه 21 مردادماه سال 94 ادامه خواهد داشت.تمام اطلاعات مربوط به شرایط و ضوابط استخدامی، رشته های شغلی، رشته های تحصیلی و مقاطع مورد پذیرش در رشته های شهرهای پذیرنده و دامنه پذیرش در این شهرها و همچنین مواد آزمون عمومی و تخصصی در اطلاعیه اصلی همزمان با شروع ثبت نام (فردا) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد. این آزمون روز جمعه 27 شهریورماه امسال در 
حوزه های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :