آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80329
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1394 10:36
تعداد بازدید : 1062

مذاکره مخابرات و زیرساخت برای تسویه بدهی

کاهش تعرفه ها سیاست دولت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ارزان کردن تعرفه های تلفن ثابت، همراه و اینترنت از اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و هرگز از این امر کوتاه نمی آییم.

خبرگزاری فارس- محمود واعظی در مورد پایان دادن اختلافات وزارت با شرکت مخابرات بر سر تعرفه ها گفت: ما هیچ اختلافی را با شرکت مخابرات و شرکت های PAP نداریم و اگر اصرار ما بر رعایت تعرفه ها است این به معنای عمل کردن به وظیفه قانونی است و معیار اختلاف نیست. واعظی با بیان اینکه در تعرفه گذاری ها باید شفاف، درست و منطقی عمل کرده و با اصلاح مدیریت و تقویت ساختارهای درست مشکلات و موانع را برطرف کرد، افزود: ما هیچ مشکلی را با شرکت های بخش خصوصی نداریم بلکه اعتقاد ما بر این است که باید به مردم خدمات مطلوب تر و ارزان قیمت ارایه شود.
وی مخالفت دولت را با افزایش تعرفه اینترنت و سیاست اعمال شده از سوی شرکت هایی همچون مخابرات را بیان کرد و ادامه داد: قرار نیست این شرکت ها هزینه های خود را از جیب مردم تامین کنند در حالی که افزایش تعرفه ها نیز باید منطقی و معمول باشد چراکه سیاست دولت یازدهم سیاست کنترل قیمت ها و تعرفه ها است. وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که با پایان اولتیماتوم یک هفته ای شرکت زیرساخت به مخابرات برای پرداخت بدهی، آیا در صورت حل نشدن موضوع، دستور قطع سرویس اینترنت مشترکان مخابرات به قوت خود باقی خواهد ماند، گفت: هنوز مذاکرات ادامه دارد و تصمیم بستگی به نتیجه مذاکرات آنها خواهد داشت.
از سوی دیگر معاون شرکت مخابرات ایران از حل اختلافات مالی این شرکت با شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد و گفت: در پی حل و فصل این موضوع، ارتباط اینترنت و مکالمات بین الملل مشترکان مخابرات قطع نخواهد شد.
در همین رابطه داوود زارعیان در گفتگو با خبرگزاری مهر، از انجام توافق میان شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت برای پرداخت بدهی خبر داد و گفت: شرکت مخابرات ایران در پرداخت بدهی های خود به شرکت ارتباطات زیرساخت، مقاومتی ندارد و تمامی بدهی ها را بعد از تعیین تکلیف صورت های مالی پرداخت خواهد کرد.وی با تاکید براینکه شرکت ارتباطات زیرساخت یکی از بزرگترین شرکت های طرف همکاری و قرارداد با شرکت مخابرات ایران است، اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران مانند سنوات گذشته، بدهی های مالی خود را با روال منطقی به شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت خواهد کرد. معاون شرکت مخابرات ایران بیشترین حجم لاوصولی مخابرات از محل تلفن ثابت و مکالمات بین الملل را مربوط به شرکت های مخابرات استانی عنوان کرد و گفت: شرکت مخابرات ایران حدود ۹۰۰ میلیارد تومان بابت تلفن ثابت و مکالمات بین الملل بستانکار است که حدود ۸۰۰ میلیارد تومان آن باید از سوی شرکت های مخابرات استانی وصول شود. وی با بیان اینکه مخابرات برای پرداخت های خود به شرکت ارتباطات زیرساخت سازوکار منطقی درنظر گرفته است، افزود: مبالغ مربوط به لینک ها و خطوط  E1  به صورت مستقیم به شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت می شود و هزینه مکالمات بین الملل پس از وصول از مشترکان، پرداخت خواهد شد. زارعیان با تاکید براینکه با حل و فصل اختلافات مالی میان مخابرات و زیرساخت، اینترنت و مکالمات بین الملل مشترکان مخابرات قطع نخواهد شد، خاطرنشان کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت هنوز پاسخی به درخواست مخابرات برای دریافت پهنای باند اینترنت نداده است؛ این درحالی است که مخابرات قصد دارد به صورت نقدی هزینه پهنای باند را بپردازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :