آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80332
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1394 10:42
تعداد بازدید : 1246

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:

به «گیمزکام» رفتیم تا بدانند گیم ایران پدر و مادر دارد!

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ضمن تشریح اهداف ایران از شرکت در نمایشگاه گیمزکام آلمان گفت: آموزش، اولویت نخست ما است.

خبرگزاری مهر- هفتمین نمایشگاه بین المللی باز ی با عنوان «گیمزکام» از چهارشنبه ۱۴ مردادماه در آلمان آغاز به کار کرده است و ایران به عنوان تنها نماینده خاورمیانه در این نمایشگاه حضور دارد.
حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان این که بنیاد با حضور در این نمایشگاه، چهار موضوع را بررسی می کند، گفت: امسال ما دنبال چهار حوزه  مشخص هستیم. حوزه اول آموزش است. ما یک جلسه مشترک با دانشگاه کلن داریم. چون کلن، محل رفت و آمد بسیاری از بازی سازان مطرح دنیاست. می کوشیم تا با مونیخ و برلین هم، یک سری جلسات مشترک داشته باشیم و افراد نخبه را بورس کنیم تا به آلمان بروند و دوره ببینند.
به گفته مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، آموزش اولویت نخست است و انستیتو ملی بازی سازی ایران با همین هدف شکل گرفته و عملکرد آن، به گونه ای بوده که دانشگاه کلن قبول کند با ما وارد مذاکره بشود.
وی ادامه داد: حوزه دوم بحث نمایشگاه و جشنواره است. بنیاد ملی بازی های رایانه ای بر آن است تا با حضور در نمایشگاه گیمزکام آلمان به بین المللی شدن نمایشگاه بازی های رایانه ای در ایران کمک کند. همچنین بنیاد می کوشد تا کشورهای مسلمان با جشنواره گیم در ایران آشنا شوند و محصولات خود را برای داوری به جشنواره ای بفرستند که در خاورمیانه از اهمیت بسیار برخوردار است.
کریمی قدوسی، شناسایی بازار گیم را یکی دیگر از اهداف حضور در نمایشگاه گیمزکام آلمان دانست و افزود: ما در حال شناسایی بازار هستیم. شرکت های مختلف، علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران هستند و هدف اول ما این است که بگوییم گیم در ایران، پدر و مادر دارد و این طور نیست که بیایید و سرمایه گذاری کنید و هیچ نهادی هم به عنوان متولی و سیاست گذار وجود نداشته باشد.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تاکید کرد: این سرمایه گذاری باید به نفع بازار و تولید داخلی باشد. نباید به گونه ای عمل کنیم که یک باره بازی های خارجی وارد نشوند و همین تولید داخلی نصف و نیمه ای هم که داریم از بین برود. بنابراین، هدف ضمن معرفی بازی ها، معرفی بنیاد هم هست.
وی بیان کرد: ما از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کنیم. چه اشکالی دارد بیایند شرکت بزنند در ایران از بازی سازهای داخلی  استفاده کنند و برای بازار داخلی بازی بسازند. ما تضمین می کنیم که بازی شان به فروش برسد. بازی سازهای ما در کنار کسانی که تجربه دارند آموزش می بینند.
بحث نظام رده بندی سنی، چهارمین محوری است که به گفته کریمی قدوسی در نمایشگاه آلمان به آن توجه می شود. به گفته مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای قرار است اسفند امسال، سمیناری با حضور نظام های رده بندی سنی در ایران برگزار شود.
وی گفت: در یک کلام بنیاد ملی بازی های رایانه ای می کوشد تا در این نمایشگاه تنها به محصول توجه نکند بلکه باید در سطح بالاتری تعامل کند وگرنه این که من به عنوان مدیرعامل بنیاد بروم با ناشر صحبت کنم که بازی مرا منتشر کند، محلی از اعراب ندارد چون ذی نفع نیستم و دغدغه برگشت سرمایه را ندارم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :