آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80333
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1394 10:43
تعداد بازدید : 1381

زیرساخت 11 ساله شد

چهاردهم مرداد ماه مصادف است با سالروز تاسیس شرکت ارتباطات زیرساخت و از این جهت، زیرساخت یک دهه از عمر خود را پشت سر گذاشت.

فناوران- شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تنها متولی شبکه های مادر مخابراتی (شبکه ارتباطات زیرساخت) منطبق بر سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و کارگزار سیاست های حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. بر همین اساس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی به کارکنان این شرکت آورده است که همزمانی یازدهمین سالگرد تاسیس شرکت ارتباطات زیرساخت با دو رویداد مهم شکسته شدن فضای تحریم و برقراری مجدد پیوند و تعامل با اقتصاد جهانی و توجه خاص به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در سیاست های کلی برنامه ششم توسعه، مبین نقش ویژه این بخش در اقتصاد ملی به عنوان توانمند ساز، توسعه آفرین و اثر بخش بر رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایران است، ضرورت تغییر در نگرش و اتخاذ راهبردهای خاص و جدید در بخش ICT را ایجاب می نماید. در این راستا بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه کشور باید با انتخاب استراتژی پیشروانه آینده ساز، ضمن تکمیل و توسعه شبکه پهن باند ملی با استفاده از فناوری های نوین، افزایش محتوای بومی ایرانی اسلامی ، ارتقای صنعت داخلی با قابلیت صادرات و حمایت از تولید و عرضه خدمات و محصولات راهبردی بومی، مطابق سیاست های اقتصاد مقاومتی، توسعه دولت الکترونیکی، افزایش سهم کشور در ترانزیت و مبادلات ترافیکی و کاهش شکاف و نابرابری برخورداری از خدمات ICT بین شهرها، روستاها و مناطق محروم موجبات افزایش رشد و رفاه اقتصادی و اجتماعی و ایجاد فرصت های شغلی جدید و توسعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را فراهم نماید.
محمود خسروی، مدیرعامل این شرکت نیز در پیامی به کارکنان زیر مجموعه اش آورده است که ما در وزارت ارتباطات، ریل گذاران قطار توسعه ایم. به این معنا پیش از آنکه قطار توسعه، رفاه و آبادانی را با خود همراه سازد، متخصصان سخت کوش شرکت ارتباطات زیرساخت، ریل های این مسیر سبز را در جای جای این خاک نشانیده اند. تردید ندارم که به مدد مسوولیت شناسی شما در اجرای پروژه های بزرگ بوده است که ظرفیت های ارتباطی ایران در بخش زیرساخت  در طول یکسال گذشته به اندازه دو دهه توسعه یافته است، آنهم در شرایطی که بادها چندان موافق نبوده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :