آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80334
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1394 10:44
تعداد بازدید : 1059

مدعیان فروش اطلاعات مشترکان همراه اول دستگیر شدند

ابتدای هفته پیش، افرادی که در صدد بازاریابی جهت فروش اطلاعاتی از مشترکان تلفن همراه بودند، دستگیر شدند.

فناوران- اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد، با هوشیاری سیستم نظارتی همراه اول، مشخص شد که تلاش هایی برای بازاریابی اطلاعاتی از مشترکان، در خارج از شرکت در حال انجام است. به دنبال آن، ارتباطات فردی که در بیرون شرکت، واسطه ماجرا بود، شناسایی و موضوع به اطلاع پلیس فتا رسانده شد.
در ابتدای هفته پیش، با عملیات پلیسی به عمل آمده، واسطه بیرونی بازاریابی دستگیرو به دنبال آن عامل داخلی نیز شناسایی و دستگیر شد که هردو مدعی، در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند.
همراه اول در ادامه، خاطرنشان کرده است که در21 سال فعالیتش، همواره اطلاعات مشترکان، ارزشمند ترین سرمایه این اپراتور بوده و با هوشمندی و سرمایه گذاری سنگین و مداوم در حوزه امنیت شبکه، از آن به دقت حفاظت کرده؛ به نحوی که اطلاعات مشترکان تاکنون از گزند هرگونه دستبردی مصون مانده است.
همراه اول تاکید کرده است، سیستم های امنیتی و کنترلی همراه اول به نحوی است که اطلاعات مشترکان در آن از ضریب امنیتی بسیار بالایی برخوردار بوده و هرگونه اقدام برای دسترسی غیر متعارف به آن، در ابتدای امر شناسایی می شود. مورد مذکور، قبل از هرگونه اقدام برای دسترسی به اطلاعات مشترکان و در مرحله بازاریابی برای آن بوده که در همین مرحله، شناسایی و منتهی به دستگیری این دو نفر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :