آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80354
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1394 12:3
تعداد بازدید : 923

سامسونگ در بازار آندروییدی ها دوام می آورد؟

شرکت سامسونگ طی چهار سال گذشته با عرضه گوشی های هوشمند سری گالکسی موفقیت بسیاری را کسب کرده و میلیارد ها دلار از رقابت با اپل در بازار گوشی های رده بالا به دست آورده است.

ایسنا- سامسونگ در سال های آینده شرایط سختی را تجربه خواهد کرد، چراکه مجبور خواهد شد قیمت های خود را کاهش داده و حاشیه سود کمتری را در بخش گوشی های همراه بپذیرد تا از رقابت با شرکت های چینی همچون هوواوی و شیائومی در بازار گوشی های میان رده تا ارزان قیمت عقب  نماند. در پس این موضوع این حقیقت وجود دارد که گوشیهای سامسونگ مثل رقبای کم هزینه که روز به روز گوشی های توانمند تری را تولید می کنند از سیستم عامل آندرویید استفاده می کند. حاشیه سود سامسونگ در سه ماهه دوم 2015 به رقم عرضه گلکسی s6 و s6 edge در ماه آوریل از  15/5 درصد در سال گذشته به 6/10 درصد تنزل کرده است.
اگرچه سامسونگ بزرگترین سازنده تلفن همراه در جهان است، اما این اپل است که بیشترین سود را به دست می آورد. اگرچه فروش اپل در سه ماهه آخر از انتظارات بازار کمتر بوده اما همچنان برخی تحلیلگران معتقدند که 90 درصد یا بیشتر از سود این صنعت را به خود اختصاص می دهد. سامسونگ هفته گذشته اعلام کرد که به تلاش برای افزایش سود و سهم بازار ادامه خواهد داد و برنامه هایی را برای آغاز تولید گوشی های رده بالای جدید با نمایشگر بزرگ تر و پرداخت تخفیف بیشتر برای گوشی های خود اعلام کرد. سرمایه گذاران و تحلیلگران می گویند: این شرکت حق دارد به تلاش در تجارتی که همچنان سودآوری دارد و باعث فروش قطعات توسط این شرکت می شود ادامه دهد. اما آنها در عین حال می گویند: سامسونگ قادر نخواهد بود در بازار گوشی های رده بالا با اپل رقابت کند و در نبود یک پیشرفت فناوری عمده به تعقیب این شرکت ادامه خواهد داد. لی سئونگ وو - تحلیلگر امنیتی شرکت آی بی کی پیش بینی کرده حاشیه سود سامسونگ در سال جاری به 3/9 درصد (پایین ترین سطح از عرضه اولین گوشی گلکسی اس در سال 2010) خواهد رسید. شرکت سامسونگ با تایید این فشارهای کاهشی هفته گذشته اعلام کرد که به شکل منطقی قیمت گوشی های گالکسی اس 6 و اس 6 اج را برای افزایش فروش خود در سه ماهه سوم پایین می آورد. سامسونگ قیمت گاکسی اس 6 اج را حدود 55 پوند در ماه ژوییه کاهش داده است. این شرکت همچنین قصد دارد گوشی های با قیمت رقابتی تر در بازار گوشی های میان رده تا ارزان قیمت بسازد. براساس پیش بینی موسسه نومورا ارزش بازار گوشی های هوشمند از 276 میلیارد دلار در سال گذشته به 315 میلیارد دلار در سال 2017 خواهد رسید که بسیار بزرگ تر از بازار شرکت های سازنده تراشه است که سامسونگ در آن رقابت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :