آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80357
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1394 12:5
تعداد بازدید : 1063

امکان مطالعه کتاب با اولین ساعت هوشمند بریل

پس از آنکه در سال ۲۰۱۳ اولین گوشی هوشمند بریل برای نابینایان توسط یک استارت آپ هندی به بازار عرضه شد، حال اولین ساعت هوشمند بریل نیز با امکان ایجاد مطالعه برای کاربران روانه ی بازار خواهد شد.

فناوران- دات (Dot) را باید اولین ساعت هوشمند بریل مخصوص نابینایان خواند. یک شرکت کره ای با هدف دست یافتن به سه هدف، این ساعت هوشمند را توسعه داده است.
براساس اطلاعات ارایه شده فقط یک درصد از کتاب های موجود به زبان بریل ترجمه شده است؛ حال آنکه هزینه مطالعه کتاب های الکترونیک بریل بیش از 2 هزار دلار برای نابینایان آب می خورد. این هزینه سنگین و محدود بودن منابع باعث شده تا بیش از ۹۵ درصد از نابینایان عطای مطالعه زبان بریل را به لقای آن ببخشند و از سرویس هایی نظیر ارسال پیام های دیجیتال و مطالعه کتاب بی بهره باشند.
کره ای ها برای اینکه ساعت هوشمند خود را در اختیار طیف گسترده ای از نابینایان قرار دهند، این گجت هوشمند را با قیمت ۳۰۰ دلار روانه بازار کرده اند که قادر است کتاب های دیجیتال را برای کاربران نمایش داده و امکاناتی نظیر یاری در آموزش زبان بریل و همچنین ارسال و دریافت پیام ها و کوک کردن ساعت را برای این افراد ممکن کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :