آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80801
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1394 12:11
تعداد بازدید : 803

90 درصد گوشی همراه اولی ها از نسل 3 پشتیبانی می کند

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار از توسعه شبکه نسل چهار همراه اول یا 4G در شش ماه دوم سال جاری خبر داد.

ایسنا- وحید صدوقی در پاسخ به سوالی درباره زمان عرضه سیم کارت های نسل چهارم همراه اول، اظهار کرد: اکنون به واسطه آنکه شاید بیش از 90 درصد گوشی های مشترکان ما تنها نسل سه را پشتیبانی می کند، اولویت ما توسعه شبکه نسل سه به شمار می رود.
وی ادامه داد: در حال حاضر 18 میلیون گوشی هوشمند در دست مشترکان همراه اول است که اغلب این گوشی ها نسل سه  را پشتیبانی کرده و تعداد گوشی هایی که نسل چهار را پشتیبانی می کنند به مراتب کمتر است. بر همین اساس تامین نیاز مشترکان اولویت ما محسوب شده و فعلا تمرکز ما بر توسعه خدمات نسل سه قرار دارد.
مدیرعامل همراه اول همچنین اظهار کرد: تنها در نقاط HOT SPOT حدود 300 سایت نسل چهارم در 25 شهر راه اندازی شده است. وی درباره زمان عرضه سیم کارت های نسل چهار همراه اول هم گفت: فکر می کنم از شش ماه دوم سال جاری توسعه نسل چهارم گسترش خواهد یافت.
از شهریورماه سال گذشته با پایان یافتن دوره انحصار رایتل اپراتورهای اول و دوم ارتباطی نیز به ارایه خدمات نسل های بالاتر از نسل دو مجاز شدند. بر همین اساس از چندی پیش اپراتور دوم، سیم کارت های نسل چهارم خود را با عنوان Usim 
وارد بازار کرد.
اپراتور اول نیز در نمایشگاه کتاب امسال به طور آزمایشی به ارایه سیم کارتهای نسل 4 پرداخت و اکنون نیز فروشگاه مرکزی همراه اول سیم کارت نسل 4 واگذار می کند، اما از آنجا که ارایه این خدمات در مرحله آزمایشی قرار دارد نمی توان
 آماری درباره نقاط تحت پوشش شبکه نسل 4 در همراه اول ارایه کرد.
درباره اینکه اینترنت نسل چهار موبایل چه تفاوتی با نسل سه دارد می توان پیش از همه به سرعت دانلود و آپلود و دسترسی به اینترنت در این دو نسل اشاره کرد.
با استفاده از خدمات 4G امکان استفاده از برنامه های کاربردی و محصولات مبتنی بر اینترنت با سهولت و کیفیت بهتری فراهم خواهد شد؛ به گونه ای که با بهره مندی از پهنای باند چندین برابر اینترنت نسل های دیگر، چند کاربر می توانند به طور همزمان از حساب اینترنت یک خط استفاده کنند. در واقع 4G چهارمین نسل شبکه تلفن همراه است که در نقاط تحت پوشش امکان تبادل داده با سرعت های بالا را می دهد.
این نسل که در سال های اخیر در دنیا جایگزین نسل سوم شده، مهیا کننده سرعت و پهنای باند بسیار بالا برای دسترسی به اینترنت و انتقال دیتاست که علاوه بر گوشی تلفن همراه می توان با استفاده از مودم های نسل 4 سرعت آن را در لپ تاپ های دارای مودم وایرلس USB، گوشی های هوشمند و غیره نیز مورد استفاده قرار داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :