آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80894
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394 14:16
تعداد بازدید : 891

بی اعتنایی ایرانسل به ممنوعیت برگزاری مسابقات پیامکی

علی رغم دستور قضایی به اپراتورهای تلفن همراه برای توقف برگزاری سرویس های ارزش افزوده و مسابقه های پیامکی و ارایه جوایز، مسابقات یک اپراتور کماکان برگزار می شود.

خبرگزاری فارس- اوایل مردادماه بود که یک مرجع قضایی برای روشن شدن شبهات شرعی و قانونی مسابقات و جوایز اپراتورهای موبایل، دستور توقف این سرویس ها را صادر کرد. در پیگیری این خبر تایید شد که همراه اول سرویس های جایزه ای را فعلا متوقف
کرده است.
ایراد وارده به این مسابقات و قرعه کشی ها این است که نمی توان با یک مبلغ کم جامعه را برای یک جایزه بزرگ تحریک کرد و بنا بر اعلام نظرها این کار از نظر شرعی حرام است. در شکل برگزاری این مسابقات اگر برگزارکننده از پولی که جمع می کند مبلغ جایزه را تامین کند این روش دارای اشکال و حرام است.
اما در حالی که همراه اول دریافت دستور قضایی برای توقف برگزاری مسابقات و جوایز را تایید کرده، اپراتور دوم تلفن همراه کماکان اقدام به برگزاری مسابقات می کند.
این اپراتور اخیر نیز مسابقه ای با جایزه خودروی لوکس مازراتی را برای سرویس های مشترک با لیگ برتر به پایان رسانده است. این شرکت همچنین از ابتدای سال 94 تاکنون مسابقاتی با جوایزی به ارزش 100 میلیون تومان را برگزار کرده و در تازه ترین مسابقه این شرکت نیز خودرویی به ارزش 50 میلیون تومان را جایزه می دهد.
هم اکنون نیز طبق اطلاعات رسمی ارایه شده روی سایت این اپراتور، سرویس های پیامکی و مسابقات ایرانسل ادامه دارد.
صفحه برخی مسابقات نیز غیرفعال شده که درباره علت آن اطلاعی در دست نیست؛ ایرانسل نیز اعلامی درباره تغییر رویه مسابقات به مشترکان نداشته است، اپراتور پاسخ گویی مرکز تماس تلفنی این اپراتور نیز اطلاعی درباره چرایی در دسترس نبودن برخی صفحات مسابقه ندارد و اعلام می کند که احتمالا مشکل فنی و مقطعی است و مورد خاصی گزارش نشده است. به تبع تبلیغات این سرویس ها نیز همچنان برای مشترکان پیامک می شود. این رویکرد متفاوت اپراتورهای تلفن همراه آن هم با وجود دستور صریح دستگاه قضایی سوال برانگیز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :