آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80953
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1394 11:32
تعداد بازدید : 1034

اعتراض صبانت به اخطار اخیر سازمان رگولاتوری

مدیر عامل شرکت انتقال داده های نداگستر صبا در واکنش به اخطار توقف فروش از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، توضیحاتی را به منظور شفاف سازی به روزنامه فناوران ارایه کرد.

فناوران- نامه ارسالی از سوی احمد بیدآبادی نشان می دهد که اقدام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور اعلام نام برخی از شرکت های اینترنتی عجولانه بوده است. 
به گفته مدیرعامل شرکت انتقال داده های نداگستر صبا، این شرکت در تاریخ 94/05/06 نامه ای از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کرده مبنی بر اخطار توقف فروش به دلیل عدم تناسب میزان پهنای باند با تعداد مشترکان این شرکت.
بیدآبادی می گوید: پیرو نامه سازمان تنظیم مقررات مدیر فنی این شرکت در جلسه ای در سازمان تنظیم مقررات توضیحات فنی لازم را به منظور شفاف سازی در خصوص نحوه ارایه سرویس و اقدامات انجام شده توسط شرکت انتقال داده های نداگستر صبا را به همراه مستندات لازم و گراف های مربوطه ارایه نمود همچنین در این خصوص  نامه ای در تاریخ 94/05/07 به سازمان تنظیم مقررات ارایه گردید.
او در ادامه می گوید: به همین علت سازمان تنظیم مقررات ضمن متقاعد شدن بر عدم وجود هرگونه مشکلی در این زمینه در شرکت صبانت، طی نامه ای به شماره 103/61734 در تاریخ 94/05/12 لغو اخطار توقف فروش به دلیل بررسی های به عمل آمده را به شرکت انتقال داده های نداگستر صبا اعلام نمود که این نامه در تاریخ 94/05/15 به شرکت ارسال شده است. اما به رغم ارسال این نامه از سوی سازمان تنظیم مقررات که شرکت نداگستر مشکلی ندارد متاسفانه پنج روز پس از جلسه این شرکت با سازمان، روز شنبه   94/5/17 خبری با عنوان “ فروش اينترنت اپراتورهاي متخلف متوقف مي شود “ در سایت رسمی این سازمان منتشر شد و نام شرکت انتقال داده های نداگستر صبا نیز در آن اعلام شد که متعاقب آن، این خبر در رسانه های مختلف دیداری و شنیداری منعکس شد.
بیدآبادی می افزاید: به محض انتشار این خبر، نامه ای به سازمان تنظیم مقررات ارسال و مراتب اعتراض این شرکت نسبت به این اقدام اعلام شد اما متاسفانه اقدامی در جهت اصلاح این اشتباه صورت نپذیرفته است.
او در پایان می گوید: از آنجایی که این خبر باعث ایجاد شبهه برای هموطنان به ویژه کاربران صبانت شده است، انتظار می رود سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اطلاع رسانی لازم را در خصوص اشتباه صورت گرفته انجام دهد چون این امر باعث شده خسارات فراوانی به حیثیت تجاری این شرکت وارد شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :