آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80965
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1394 12:45
تعداد بازدید : 1045

عکس العمل منطقی به کالای مرغوب و خوش قیمت

تراکم محصولات Deep Cool در بازار رو به افزایش است

خنک سازی و دفع گرما در المان های الکترونیکی به ویژه در قطعات کامپیوتر از مواردی است که از اهمیت زیادی برخوردار است. سازندگان متعددی به تولید خنک کننده های پردازنده، کارت گرافیک، نوت بوک و فن های بادی مشغول اند. اما بیش از دو دهه است که طراحی خنک کننده های بادی و آبی برای پردازنده های هر دو پلاتفورم اینتل و AMD بخش وسیعی از نیرو و سرمایه شرکت Deep Cool را به خود اختصاص داده است.

بهنام علی محمدی
محصولات این شرکت چینی با تمرکز بر کیفیت و قیمت عرضه شده و علاوه بر خنک کننده ها در زمینه تولید پاور، کیس، کولرهای مخصوص لپ تاپ و ابزار جانبی خنکسازی نیز تجارب فراوانی دارد. اما تولید و عرضه خنک کننده های پردازنده دیپ کول در دو بخش بادی و آبی پیگیری می شود. مدل حرفه ای ASSASSIN II از سری گیمینگ Gamer Storm دیپ کول از دو برج خنک کننده و باله های پرتعداد آلومینیومی، 8 لوله مسی با روکش نیکل، بلاک مسی آئینه ای و دو فن 140 میلی متری تشکیل شده که قابلیت دفع گرمای پردازنده هایی تا 140 وات مصرف انرژی را دارد. همچنین واترکولینگ Captain360 این شرکت هم از راندمان و کیفیت ساخت قابل قبولی برخوردار است. این محصول از یک رادیاتور آلومینیومی 360 میلی متری بهره برده و 3 فن کم نویز، گرمای منتقل شده از مایع کولانت به رادیاتور را دفع می کنند. در این محصول، بخش پمپ و بلاک مسی در یک بسته طراحی شده که می تواند کولینگ مناسبی را برای علاقه مندان به خنک کننده های آبی ارایه کند. اما به دلیل نوع ساختار نیاز است تا به خنک سازی نوت بوکها بیشتر توجه شود. کولر لپتاپ E-Lap با برخورداری از بالش اسفنجی در بخش فوقانی، امکان استفاده از لپتاپ را به صورت نشسته و بر روی هر دو پا امکان پذیر ساخته است. این محصول با الهام از طبیعت از طراحی فانتزی و جدیدی بهره برده و با فن 140 میلیمتری، گرمای بخش زیرین لپ تاپ را دفع می کند. 
شرکت دیپ کول چند سالی است که ساخت پاور و کیس را برای کامپیوترهای دسکتاپ آغاز کرده است. 
اگرچه دیپ کول در این راه نیازمند کسب تجارب بیشتر است، اما سعی کرده تا سبد این بخش از محصولات دسکتاپ خالی نماند. پاور مدلDQ 1000  از سری کوانتا یک محصول حرفه ای است که قابلیت ارائه 1000 وات جریان خروجی را دارد. 
همچنین مدل های کندومن، لندکینگ و پنگو از کیس های شرکت دیپ کول است که برای گروه دسکتاپ طراحی و عرضه شده اند. فن هارددیسک، فن کارت گرافیک، فن های مجزای کیس و پاور و خمیر حرارتی (سیلیکون) سری Z از دیگر محصولات شرکت دیپ کول است. 
خوشبختانه محصولات دیپ کول در سال های اخیر جای خود را در بازار داخلی پیدا کرده که استفاده از مواد اولیه مرغوب، قیمت مناسب، تنوع در مدل و گارانتی معتبر از مهم ترین مولفه های اقبال کاربران دسکتاپ به محصولات این برند چینی بشمار می روند. از سوی دیگر، افزایش تراکم و فروش تولیدات این برند حاکی از درک صحیح شرکت دیپ کول از نیازهای بازار داخلی است و نشان می دهد که سیاست تولید کالای مرغوب با قیمت مناسب، همیشه جواب خواهد داد.   ورود، توزیع و گارانتی تولیدات این شرکت توسط مجموعه فرانوآوران به عنوان نماینده رسمی محصولات Deep Cool در ایران انجام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :