آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81010
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1394 12:9
تعداد بازدید : 1106

سازمان فناوری اطلاعات تدوین می‌کند

سه پروژه کلان ارایه خدمات الکترونیکی به مردم و کسب و کارها

معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: تمرکز اصلی دولت بر جبران خلاهای ناشی از خدمات دولت به دولت است و در کنار آن با ۳ پروژه «کار پوشه ملی ایرانیان»، «پورتال های خدمات دولت و پنجره های واحد» و «خدمات دولت همراه» خدمات دولت به مردم و دولت به کسب و کارها فراهم می شود.


خبرگزاری فارس- رضا باقری اصل گفت: با توسعه شبکه دسترسی همراه و ارتقا به نسل 3 و 4 موبایل، دسترسی کاربران به خدمات این نسل و خدمات دیتایی افزایش یافت. در پی این تغییرات مسوولان دولت بر آن شدند تا از این فناوری در خدمت توسعه دولت بهره مند شوند.
وی ادامه داد: از این رو در جلسه نهم شورای عالی فناوری اطلاعات تصمیم گرفته شد تا دبیرخانه این شورای عالی نقشه راه توسعه دولت همراه را تدوین و جهت تصویب به شورا ارسال کند.
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه به نظر می رسد آن چیزی که در عموم به عنوان دولت همراه اشاره می شود تفاوت هایی با مفهوم اصلی دارد، توضیح داد: قابلیت تحرک پذیری در خدمات هدف از توسعه دولت همراه است که یکی از شیوه های آن بهره گیری از گوشی های تلفن همراه به ویژه انواع هوشمند و شبکه های ارتباطی همراه برای دریافت خدمات از سوی مردم است.
باقری اصل تصریح کرد: بنابراین آنچه در نقشه و برنامه اجرایی دولت همراه منظور شده است هم پرداختن به کل وجوه قابلیت تحرک پذیری است و لازمه آن فراهم شدن زیرساخت های توسعه دولت الکترونیکی و ارایه سرویس های آنلاین است.
وی گفت: در نهایت این سرویس های برخط از تمامی کانال های دسترسی نزد مخاطبان قابلیت ارائه پیدا می کنند.
وی تاکید کرد: اهمیت «قابلیت تحرک پذیری» مورد توجه شورای عالی فضای مجازی نیز قرار گرفته است و در الزمات شبکه ملی اطلاعات قابلیت تحرک پذیری به عنوان یک الزام توسط رئیس شورا ابلاغ شده است.
باقری اصل تصریح کرد: به موازات توسعه دولت الکترونیکی، استفاده از ویژگی های قابلیت تحرک پذیری را در دستور کار توسعه خدمات الکترونیکی قرار داده ایم و به زودی پس از تصویب نقشه راه دولت همراه با همکاری اپراتورها و توانمندی های نخبگان ایرانی به زودی شاهد تحولی قابل توجه در این عرصه خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :