آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81167
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1394 13:40
تعداد بازدید : 732

هشدار به ۱۰ میلیون مشترک غیرفعال همراه اول

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه تمامی سیم کارت های فعال در شبکه همراه اول احراز هویت شده است گفت: حدود ۱۰ میلیون سیم کارت در این شبکه بلااستفاده است.

خبرگزاری مهر- وحید صدوقی از اتمام اجرای طرح احراز هویت مشترکان همراه اول خبر داد و گفت: احراز هویت سیم کارت های مشترکان همراه اول براساس کدملی انجام پذیرفت و تعداد اندکی از مشترکان که کدملی آنها در پایگاه داده همراه اول ثبت نشده بود نسبت به ثبت اطلاعات اقدام کردند. وی با بیان اینکه احراز هویت مشترکان همراه اول، مورد تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته است، گفت: کدملی ثبت شده در سیستم همراه اول با هویت مشترکان مطابقت داده شده است و به زودی مرحله شناسایی مالکان چند سیم کارت آغاز می شود.
مدیرعامل همراه اول با تاکید براینکه جلسات کارشناسی اجرای این طرح آغاز شده است، افزود: در این طرح، مشترکانی که دارای بیش از ۱۰ سیم کارت به نام خود هستند شناسایی می شوند تا وضعیت این سیم کارت ها تعیین تکلیف شود.
صدوقی با اشاره به واگذاری ۷۳ میلیون سیم کارت همراه اول در کشور خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶۵ میلیون سیم کارت به نام مشترکان ثبت شده است و بیش از ۵۴ میلیون مشترک در یک بازه زمانی ۳ماهه از سیم کارتشان استفاده کرده اند.
وی با بیان اینکه حدود ۱۰میلیون سیم کارت اعتباری و دایمی در شبکه همراه اول بلااستفاده است و تراکنش ندارد ادامه داد: براساس مصوبه جدید رگولاتوری، اپراتور مجاز است سیم کارت هایی که بیش از ۳ ماه تراکنش نداشته باشند را قطع کند و یا اینکه هزینه نگهداری سیم کارت را از مشترک اخذ کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :