آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81174
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1394 13:53
تعداد بازدید : 764

با 5 درصد رشد نسبت به سال گذشته انجام شد

فروش جهانی 302 میلیون گوشی هوشمند در بهار 2015

بر اساس آمار ارایه شده توسط موسسه JFK، در طول سه ماهه دوم سال جاری بیش از 302 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسید که در مقایسه با 288/3 میلیون دستگاه گوشی فروخته شده در مدت مشابه سال ۲۰۱۴ نشان از افزایشی ۵ درصدی دارد.


فناوران- درآمد حاصل از فروش گوشی های هوشمند در فصل دوم ۲۰۱۵ بیش از 92/4 میلیارد دلار برآورد شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته با ۸۶ میلیارد دلار ۷ درصد رشد داشته است.
در این مدت بازار آمریکای شمالی با رشد ۱۰ درصدی همراه بود و 44/4 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسید. 
همچنین درآمد حاصل از فروش نیز با رشد ۱۹ درصدی همراه شده است که دلیل آن افزایش درآمد از 15/4 میلیارد دلار به 188/2 میلیارد دلار در فصل دوم سال جاری برآورد شده است. در اروپا نیز نرخ رشد ۳ درصد در مجموع میزان فروش برآورد شده و تعداد گوشی های به فروش رفته از 14/7میلیون به 15/2 میلیون دستگاه افزایش یافته است. نکته جالب توجه در خصوص اروپا، کاهش درآمد کل فروش از 3/7 میلیارد دلار به 2/3 میلیارد دلار است که نشان از افزایش علاقه کاربران به خرید گوشی های ارزان قیمت دارد. اما وضعیت بازار چین در مقایسه با اروپا برعکس است، چراکه در این کشور با وجود کاهش 10 درصدی تعداد گوشی های هوشمند به فروش رفته، درآمد حاصل با افزایش ۱۷ درصدی به 26/8 میلیارد دلار رسیده است. بازار چین در فصل دوم سال جاری نیز شاهد فروش 88/7 میلیون دستگاه گوشی هوشمند بوده است.بازار چین از نظر فروش گوشی های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از شبکه های LTE در صدر قرار گرفته است. گزارش ها حاکی است که گوشی های LTE بیش از ۵۸ درصد از کل فروش گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۱۲۹ درصدی دارد. در فصل دوم ۲۰۱۴ تنها ۲۶ درصد از گوشی های به فروش رفته از شبکه های LTE پشتیبانی می کرد. 
در کشور چین ۶۳ درصد از گوشی های هوشمند فروخته شده در فصل دوم ۲۰۱۵ دارای سایز صفحه نمایش بیش از ۵ اینچ بوده اند. در کل بیش از ۴۸ درصد از گوشی های هوشمند به فروش رفته با صفحه نمایش ۵ اینچ یا بزرگ تر عرضه می شوند. در همین حال و در مقایسه با فصل پیش از آن و مدت مشابه سال گذشته به ترتیب شاهد افزایش ۵ و ۱۷ درصد در فروش گوشی های هوشمند با سایز بالای ۵ اینچ هستیم.موسسه تحقیقاتی JFK بازار هندوستان را دلیل اصلی افزایش فروش گوشی های هوشمند می داند. براساس اطلاعات ارایه شده ضریب پایین نفوذ گوشی های هوشمند در این کشور در کنار رقابت کمپانی ها که نتیجه آن کاهش قیمت است، منجر به تبدیل شدن هندوستان به بازار ایده ال به منظور فروش گوشی شده است. در همین راستا تولیدکنندگان به منظور دست یافتن به سهم بیشتر از این بازار اقدام به عرضه گوشی های هوشمند با قیمت پایین تر خواهند کرد. هر چند در نیمه اول سال شاهد رشد فروش در مناطقی نظیر چین، آمریکا و اروپا بودیم، اما در ادامه سال این روند در سایر بازارها نیز ادامه خواهد یافت.
در جریان سه ماهه ۲۰۱۵ متوسط قیمت گوشی های هوشمند در آمریکا با کاهشی یک درصدی در مقایسه با سه ماهه اول همراه شده است، هرچند با نگاهی به سه ماهه دوم ۲۰۱۴ شاهد رشدی ۳ درصدی هستیم. JFK اعلام کرده که در سال ۲۰۱۵ متوسط قیمت جهانی گوشی در مقایسه با سال ۲۰۱۴ یک درصد کاهش 
یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :