آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81175
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1394 13:54
تعداد بازدید : 874

هک سایت دوست یابی و زیان اقتصادی آمریکا

هک شدن سایت مشهور دوستیابی «اشلی مدیسون» باعث افشای اطلاعات میلیون ها کاربر شده و حتی اقتصاد آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است.

خبرگزاری فارس- این روزها بسیاری از زن و شوهرها در آمریکا و کشورهای اروپایی در حال جست وجوی اطلاعات هک شده و منتشر شده این سایت هستند تا متوجه شوند که آیا همسران شان به آنها خیانت کرده اند یا نه. بسیاری از کاربران این سایت در شهرهای بزرگ آمریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه، استرالیا و ... زندگی می کنند.
این سایت هک شده حتی سیاستمداران غربی را دچار نگرانی کرده، زیرا مشخص شده نمایندگان مجالس قانون گذاری در بریتانیا و رژیم صهیونیستی از این سایت استفاده کرده اند. ایمیل های مورد استفاده برخی از این نمایندگان در میان اطلاعات هک شده قابل مشاهده بوده است. در کانادا نیز استفاده از این سایت در میان سیاستمداران بسیار گسترده بوده است.
در حالی که نیروهای امنیتی و پلیس در بسیاری از کشورها در حال تحقیق در این مورد هستند، به نظر می رسد هک شدن سایت یاد شده تاثر مخرب و فاجعه بار خود را روی زندگی میلیون ها نفر بر جای گذاشته و برخی وکلا پیش بینی کرده اند که شهریور ماه امسال برای آنها ماهی بسیار پردرآمد خواهد بود، زیرا این رسوایی باعث جدایی بسیاری از زوج های آمریکایی و اروپایی شده و کسب و کار آنها را پررونق خواهد کرد.
استیو میندل وکیل حوزه طلاق در لس انجلس در این مورد گفته است: به زودی تمامی این مسایل از حالت مخفی خارج می شود و سپتامبر امسال کریسمس وکلا خواهد بود.
اما ابعاد این رسوایی تنها محدود به مسائل خانوادگی و عاطفی نیست و کارشناسان معتقدند که افشای خیانت میلیون ها زن و مرد در آمریکا و اروپا به همسران شان، اقتصاد این کشورها را هم به طور جدی تحت تاثیر قرار می دهد.
استدلال این کارشناسان مبتنی بر نابودی سرمایه انسانی است که با صرف هزینه و زمان فراوان به دست آمده است. به گفته آنها سرمایه تنها شامل ساختمان ها و زیرساخت ها نیست و روابط ارزشمند انسانی را هم دربر می گیرد.
طلاق در تمامی جوامع انسانی پدیده ای پرهزینه از نظر احساسی و مالی است و مستلزم پرداخت هزینه های کلان به وکلا، تغییر محل زندگی و احتمالا کار و صرف هزینه های جدید به همین علت است. تمامی این مسائل در شرایط نه چندان مساعد اقتصادی غرب فشار زیادی به افراد وارد آورده و از خلاقیت و بهره وری آنها خواهد کاست و لذا کل یک کشور از این مساله دچار ضرر و زیان خواهد شد.بررسی ها نشان می دهد که 32 میلیون نفر در این سایت اصالتا کانادایی و زیرشاخه ها و سایت های مختلف وابسته به آن عضویت داشته اند. تمهیدات امنیتی این سایت بسیار ضعیف بوده و برای تکمیل ثبت نام در آن حتی ایمیلی برای تایید هویت کاربر ثبت نام کننده برای وی ارسال نمی شد. لذا این احتمال هم وجود دارد که برخی کاربران برای شیطنت یا آزار افراد از ایمیل هایی با اسم و نام خانوادگی دیگران استفاده کرده باشند.از جنبه انسانی هم طلاق باعث کاهش خلاقیت، دلسردی، حواس پرتی و کاهش بهره وری شده و افراد را مجبور به صرف وقت اضافه برای خرید و اجاره منزل و خودرو و مشاوره با وکیل خواهد کرد و این در حالی است که درآمد این افراد تغییری نداشته است و لذا این افراد باید از دیگر هزینه های خود برای تفریح، مسافرت، آموزش، تغذیه و... بکاهند. نتیجه این وضعیت کاهش رونق اقتصادی بخش های مختلف خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :