آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81179
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1394 14:0
تعداد بازدید : 760

فروشندگان ناامید و خریداران امیدوارند

تشدید رکود در بازار کامپیوتر نتایج نامطلوب بسیاری بر بازار کامپیوتر سال 94 گذاشته است.

فناوران- کناره گیری فعالان این صنف از حوزه آی تی و سرمایه گذاری در بخش های دیگر اتفاقی است که در ماه های گذشته در مورد آن بسیار شنیده ایم. تا جایی که رییس اتحادیه صنف رایانه در گفت و گو با رسانه ها به این موضوع اشاره کرده و گفته است که با توجه به شرایط نامساعد بازار بسیاری از فعالان بازار توان مقاومت در بازار را نداشته و عرصه را خالی کرده اند.
به گفته سید مهدی میرمهدی، این اقدام خطری برای بازاری که به هر صورت جوان و نوپا به حساب می آید است. با این حال رییس اتحادیه صنف رایانه از فعالان بازار کامپیوتر درخواست کرد در صورتی که قصد دارند به فعالیت خود در بازار 
کامپیوتر پایان دهند، مراتب را به اتحادیه مربوط گزارش کنند و اتحادیه را اصلاح آمار در رابطه با تعداد فعالان بازار کامپیوتر یاری کنند.
ملازاده، یکی از فعالان بازار کامپیوتر اعلام کرده است که در دو ماهی که از فصل تابستان گذشته است تعداد فروشندگانی که از حوزه آی تی خارج شده اند، افزایش چشمگیری یافته و بسیاری از فعالان بازار نوت بوک و تبلت به عرضه کالاهایی نظیر گوشی موبایل و تجهیزات جانبی روی آورده اند.
این فعال بازار افزود: در دو ماه گذشته همچنین بازار کالاهای کارکرده نسبت به سال های قبل بی رونق بوده و می توان گفت که این کالاها نیز چندان رونقی نداشتند. این موضوع نشان دهنده این است که خریداران هنوز به کاهش قیمت ها امیدوارند و به همین دلیل به سمت کالاهای کارکرده نمی روند.
کارشناسان نیز در این زمینه می گویند: در شرایط فعلی که نرخ دلار افزایش یافته است رونق از بازار دور به نظر می آید. اما باید گفت بروز هیچ اتفاقی در بازار کامپیوتر بعید نیست و ممکن است فردا قیمت ها کاهش یابد. آنها به خریداران توصیه کردند تا زمان تثبیت نرخ دلار آزاد خرید خود را به تعویق بیندازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :