آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81185
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1394 14:29
تعداد بازدید : 602

معاون توسعه کارآفرینی وزیر کار مطرح کرد:

تولید ناخالص داخلی ایران از فروش سامسونگ کمتر است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تولید کالا و خدمات در کشور دانش محور نیست گفت: اگر نظام یادگیری و نوآوری لحاظ شود بسیاری از مشکلات اقتصاد کشور برطرف می شود.

تسنیم- حسن طایی در خصوص اینکه چرا اقتصاد ایران تا کنون رشد نیافته است، گفت: اگر بخواهیم بررسی کنیم که چرا سطح تولید ناخالص داخلی در ایران پایین است به این بررسی دست می یابیم که میزان تولید ناخالص داخلی در ایران 380 میلیارد دلار است که این رقم مطابق با مبلغ فروش شرکت سامسونگ است.
 وی با بیان اینکه این شرکت سالانه بالاتر از400میلیارد دلار فروش دارد گفت: باید بررسی کنیم که مشکل اقتصاد ایران در کدام نقطه است که علیرغم تزریق نهاده ها، مهیا بودن شرایط کسب و کار و زمینه ها و فضای سرمایه گذاری تا کنون موفق به رشد قابل توجه نشده است.
 طایی اظهار داشت:تولید ناخالص داخلی در جهان 75 تریلیون دلار است که معادل 75 هزار میلیارد دلار می شود. چرا سهم ایران هنوز 400 میلیارد دلار هم نشده است؟! ما که سرمایه گذاری اندکی نداشتیم، ما که منابع ارزی کمی را تزریق نکردیم. درطول چند سال گذشته از 70هزار نیروی متخصص به 5 تا 6میلیون نیروی متخصص شاغل رسیده ایم.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :