آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81187
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1394 14:58
تعداد بازدید : 751

اچ تی سی کارخانه شانگهای را می فروشد

این روزها شرکت اچ تی سی با افت شدید سهام خود رو به رو شده و در پی این جریانات قصد دارد کارخانه خود را در شانگهای چین به فروش برساند.

فناوران- ظاهرا موضوع مشکل مالی و افت ارزش سهام اچ تی سی جدی شده و این کمپانی تایوانی شرایط جدیدی را تجربه می کند. اچ تی سی در تلاش است تا به سوددهی برسد. گزارش ها حاکی است که میزان زیان دهی اچ تی سی 257 تا 291 میلیون دلار پیش بینی شده که طبیعتا باید این اوضاع خطرناک سریعا کنترل شود.
بر این اساس گزارش شده که اچی تی سی تصمیم گرفته کمپانی خود را در شانگهای چین بفروشد تا بتواند بخشی از ضرر و زیان خود را جبران کند. ظاهرا مذاکرات برای فروش این کارخانه در حال انجام است، ولی هنوز اطلاعات زیادی در دست نیست، اما گفته می شود که احتمالا خریدار این کارخانه یکی از شرکت های چینی است.
شاید فروش بخشی از املاک یا تجهیزات بتواند یک طرح استراتژیک برای کاهش هزینه هایی باشد و این روش کمک کند تا همچنان محصولات این برند تایوانی در بازار گوشی های موبایل باقی بمانند. البته این شرایط ممکن است برای سایر تولیدکنندگان نیز پیش بیاید. 
اچ تی سی همچنین اقدام به تعدیل بخشی از نیروهای انسانی خود کرده است.
اچ تی سی تاسیسات تولیدی زیادی دارد و کارخانه شانگهای یکی از آنهاست که محصولات را بین چین و تایوان عرضه می کند و فروش این کارخانه نمی تواند روی توزیع یا موجود بودن دستگاه های اچ تی سی در بازار دنیا و به ویژه بازار چین تاثیر زیادی داشته باشد. به علاوه پرچمدار سال 2015 اچ تی سی، وان ام 9 نیز با فروش خوبی روبه رو نشده و طبیعتا فروش پایین باعث کاهش تولید می شود. هنوز این مجموعه 147 متر مربعی به کار خود ادامه می دهد و از سال 2010 به بعد این کارخانه با دو برابر ظرفیت تولید در اختیار اچ تی سی بوده است.اگرچه در حال حاضر اوضاع مالی اچ تی سی خوب نیست، اما این شرکت همچنان امیدوار است چرا که این شرکت محصول جدیدش را با نام O2 مجهز به پردازنده اسنپدراگون 820 عرضه می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :