آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81190
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1394 15:3
تعداد بازدید : 659

بعد از مرگ برای بازماندگان پیغام ویدیویی بفرستید

سایتی با عنوان Heavenote (به معنای یادداشت از بهشت) با الهام از فیلم «P.S. I love you»، سرویسی ارایه داده که کاربران می توانند بعد از مرگ، پیام های ویدیویی برای خانواده و دوستان شان بفرستند.

تلگراف- شاید دریافت یک پیغام از کسی که دوستش داشته اید و از دستش داده اید، آن هم بعد از مرگش وحشتناک باشد، اما Heavenote ادعا می کند که این کار می تواند تسلی خاطر خوبی برای بازمانده ها باشد. 
Heavenote به کاربران امکان می دهد که پیام های ویدیویی را ضبط و شخصی را که می خواهند این پیام بعد از مرگ شان به دستش برسد، انتخاب کنند. این ویدیوها در سیستم Heavenote ذخیره می شود و فقط در زمانی ارسال می شود که ثابت بشود او مرده است. اثبات مرگ وی نیز به دو روش است. اگر کاربر مدت طولانی جواب ارتباط با این سرویس را ندهد یا یک فرد مورد اطمینان کد منحصر به فردی را که به آنها داده شده، برای تایید بفرستد و تایید کند که شخص مورد نظر دیگر زنده نیست. 
وینستزو راسسانو، مدیر عامل Heavenote که در سال 2012 این سایت را تاسیس کرده، در مورد آن گفت که ایده راه اندازی این سرویس زمانی به ذهنش خطور کرده که با موتور سیکلتش تصادف کرده بود و همچنین بعد از دیدن فیلم « P.S. I love you » عزم خود را برای راه انداختن این سرویس راسخ کرد. 
وی می گوید: زمانی که در بارسلونا کار می کردم، با موتور سیکلتم تصادف کردم و تمام مدت با خودم فکر می کردم که آیا شانس خداحافظی کردن از کسانی که دوست شان دارم را خواهم داشت یا خیر. بعد از این ماجرا، یکی از دوستانم را به یکباره از دست دادم و زمانی که فیلم پی اس دوستت دارم را می دیدم، به این فکر می کردم که چقدر خوب می شد می توانستیم بعد از مرگ مان به کسانی که دوست شان داریم، پیام بفرستیم و چگونه می توان این کار را در دنیای دیجیتال انجام دهیم. 
Heavenote در حال حاضر فقط برای کاربران بریتانیایی در دسترس است و فرم ساده ای برای کاربرانی شامل اعضای نیروی ارتش، آتش نشان ها و کسانی که بیماری های لاعلاج دارند، ارایه داده است. جالب است بدانید که 60 درصد کاربران این سایت را مردان و نیمی از آنها را افراد 25 تا 45 ساله تشکیل می دهند.
تاکنون وب سایت های زیادی در زمینه «میراث دیجیتال» راه اندازی شده و مشغول به کارند، اما بیشتر آنها روی مدیریت دارایی های دیجیتال مثل اکانت ها و رمزهای عبور متمرکز هستند و به نظر راسیانو، ایده ویدیو بسیار جذاب تر از آنهاست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :