آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81236
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1394 11:29
تعداد بازدید : 972

توسط سازمان نظام صنفی رایانه‎ای صورت گرفت:

طرح استان مجازی در کرمانشاه اجرا شد

طرح استان مجازی در استان کرمانشاه توسط سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان کرمانشاه با مشارکت استانداری اجرایی شد.

نصرکشور- زوایا و جنبه‎های عملیاتی‎سازی طرح استان مجازی در استان کرمانشاه در جلسه‏ای با حضور ناصرعلی سعادت رییس سازمان نصر کشور، مردوخی رییس سازمان نصر استان کرمانشاه، صائبه سلوکی سرپرست دبیرخانه نصر کشور و خداداد مرادی مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری کرمانشاه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. در ابتدای جلسه رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان کرمانشاه، به تشریح طرح استان مجازی پرداخت و با بیان اینکه طرح استان مجازی در راستای اجرای دولت الکترونیکی در استان کرمانشاه آغاز شده است، افزود: در این طرح علاوه بر دولت و خدمات دولتی، بنگاه‎ها و مردم نیز در نظر گرفته شده اند. ابتدا سند راهبردی با این عنوان تهیه شده و سپس برنامه اجرایی پروژه های این طرح تعریف شدند. سه مدل متفاوت پروژه های BOT، صنفی و حاکمیتی برای پروژه ها در نظر گرفته شده و شرکت ها به شرط عضویت در سازمان نظام صنفی رایانه‎ای می توانند در پروژه ها سرمایه گذاری کنند.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری کرمانشاه نیز با تاکید بر جذب تمام ظرفیت های استانی افزود: بدنه دولت در استان کرمانشاه به توان و پتانسیل نهفته در بخش خصوصی اعتقاد دارد. تمام تلاش خود را نیز برای بهره گیری از ظرفیت شرکت های مستقر در استان به کار خواهیم گرفت. علاوه بر آن شرکت ها این اختیار را دارند برای بالا بردن توان مالی، فنی و تجربی خود به صورت کنسرسیوم با شرکت هایی در خارج از استان به شرط عضویت در سازمان نظام صنفی برای اجرای پروژه  دعوت کند. به گونه ای که شرکت استانی در اجرای پروژه نقش محوری داشته باشد.  رییس سازمان نصر کشور با تاکید بر اینکه از فعالیت های نظام های استانی حمایت می کند و تمرکززادیی یکی از اهداف دوره چهارم سازمان است، افزود: بهره مندی از توان شرکت های فعال در سطح استان، اتفاق بسیار خوبی است و دیگر استان ها نیز باید به این سمت حرکت کنند. باید محوریت فعالیت های صنفی به استان ها منتقل شود در این دوره نیز تلاش شده از مشارکت حداکثری روسای نظام های استانی استفاده کنیم.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان کرمانشاه، عضویت در سازمان نظام صنفی را یکی از شروط مشارکت شرکت ها در این پروژه های طرح شده دانست و افزود: شرکت های مستقر در استان کرمانشاه سرمایه گذاری در  14 پروژه از 30 پروژه تعریف شده را برعهده گرفتند. اکنون با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور از شرکت های عضو سازمان در سراسر کشور نسبت به حضور و مشارکت در این طرح ها دعوت می کنیم.
سعادت با بیان اینکه باید اطلاع رسانی مناسب در خصوص فرصت های استان برای بخش خصوصی صورت بگیرد، گفت: مشارکت سازمان نصر کرمانشاه با استانداری و ادارات دولتی استان قابل تقدیر است. اجرای طرح هایی از این دست نشان دهنده مسیر درستی است که این نظام استانی در پیش گرفته و نصر کشور نیز از آن حمایت خواهد کرد. لازم است، انگیزه ایجاد شود تا شرکت های داخل استان و خارج از استان برای مشارکت در پروژه ها سهیم شوند و دست به اقدام بزنند.
تاکنون پروژه های ایجاد و توسعه بازار مجازی، توسعه سیستم ها و دوره های آموزش مجازی، ایجاد و توسعه پورتال کشاورزی استان، خدمات الکترونیکی عوارض شهرداری، سیستم خدمات جامع اطلاع رسانی و تبلیغاتی شهری و همچنین توسعه توریسم درمانی مجازی، به همراه پروژه های توسعه خدمات الکترونیک نوبت دهی و ارتباطات با بیماران، سرویس ویدئو کنفرانس، سرویس تلویزیون برخط و همین طور مرکز داده ای استان در قالب پروژه های BOT به شرکت های استان کرمانشاه واگذار شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :