آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81238
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1394 11:56
تعداد بازدید : 749

مذاکره صداوسیما با رگولاتوری برای آزادسازی باند ۷۰۰ مگاهرتز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: معاون فنی صداوسیما با رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مذاکراتی در سطح فنی جهت استفاده بهینه از باند فرکانسی ۷۰۰ مگاهرتز داشتند.

خبرگزاری تسنیم- محمود واعظی درباره اقدامات وزارت ارتباطات برای باز پس گیری باند فرکانسی 700 مگاهرتز جهت توسعه نسل های جدید ارتباطی در نقاط دور افتاده، گفت: در حال حاضر بین سازمان های تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و صداوسیما مذاکراتی در حال انجام است تا از باند فرکانسی 700 به نحو بهینه استفاده شود. وی عنوان کرد: این فرکانس را که خودمان در وزارت ارتباطات استفاده نمی کنیم و لذا علاقه مند هستیم که از آن در کل کشور استفاده بهینه شود.
وزیر ارتباطات درباره جلسه فنی با مسوولان سازمان صداوسیما گفت: معاون فنی صداوسیما با رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مذاکراتی در سطح فنی جهت استفاده بهینه از این باند فرکانسی داشتند.
واعظی افزود: البته باید این را هم دانست که صداوسیما مشکلاتی نظیر اینکه تاکنون نتوانسته اند تمام تجهیزات شان را دیجیتال کنند، دارند و بر این اساس هنوز شبکه هایی وجود دارد که آنالوگ هستند. صداوسیما نیازمند سرمایه ای برای نوسازی تجهیزات است.
وزیر ارتباطات همچنین در گفت و گو با مهر از راه اندازی پروژه هاب ماهواره ای و مرکز پایش فضای فرکانسی کشور به عنوان پروژه های در دست افتتاح در هفته دولت خبر داد. وی از افتتاح پروژه هاب ماهواره ای شرکت ارتباطات زیرساخت در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه در مرکز بومهن تهران، حدود ۲۸۰ نقطه مخابراتی از طریق ماهواره متصل خواهند شد. واعظی اجرای این پروژه را در جهت ایجاد سیستم پشتیبان برای شبکه فیبرنوری کشور عنوان کرد. وزیر ارتباطات از راه اندازی مرکز مانیتورینگ و پایش فضای فرکانسی در منطقه غرب و مرکز کشور در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه فضای فرکانسی استانهای همدان، کردستان، لرستان، البرز، قزوین و زنجان را تحت پوشش قرار می دهد که قرار است روز پنج شنبه هفته جاری به بهره برداری برسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :