آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81240
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1394 12:3
تعداد بازدید : 889

معاون مرکز ملی فضای مجازی:

اپلیکیشن شکایت از پیامک های تبلیغاتی در راه است

معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: براساس گزارش ارایه شده از سوی وزارت ارشاد، تعداد شکایات مردم به سامانه اعلام شکایات پیامک های تبلیغاتی، کاهش یافته است.


خبرگزاری مهر- محمدرضا کشاورزی با بیان اینکه سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۳۱۴ مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد آماده دریافت شکایات در خصوص پیامک های انبوه و تبلیغاتی دریافتی از سوی مشترکان است گفت: براساس اعلام این مرکز، تعداد اعلام شکایت به این سامانه کاهش یافته است.
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه هنوز میزان آشنایی کاربران با نحوه اعلام شکایت در زمینه پیامک های تبلیغاتی کم است ادامه داد: قرار است به زودی سامانه ای موازی این سامانه طراحی و ارایه شود که به صورت اپلیکیشن بوده و مشترکان در صورت نارضایتی از دریافت پیامک ها می توانند موارد را به این طریق به سامانه گزارش دهند.
وی با تاکید براینکه براساس گزارش های ارایه شده به مرکز ملی فضای مجازی، حجم پیامک های انبوه تبلیغاتی کاهش نیافته است گفت: طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی، رصد محتوای پیامک های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده برعهده مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد گذاشته شده است اما به دلیل عدم همکاری کامل اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های ارایه دهنده خدمات پیامک انبوه، این مرکز تنها به محتوای یک سوم پیامک ها دسترسی دارد.
دبیر کمیسیون عالی محتوا در مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به برنامه های این کمیسیون برای ایجاد سازوکاری در جهت ساماندهی محتوای پیامک های تبلیغاتی خاطرنشان کرد: هم اکنون مشترکان نسبت به صحت و سقم بسیاری از پیامک های تبلیغاتی آگاهی ندارند و باید سازوکاری اندیشیده شود که محتوای پیامک ها قبل و بعد از ارسال توسط وزارتخانه های مرتبط مورد نظارت و پیگیری قرار گیرند.
وی بر لزوم سرعت بخشیدن به فرآیند اجرای مصوبه ساماندهی پیامک های انبوه که اواخر سال گذشته در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید تاکید کرد و گفت: کارگروه ساماندهی پیامک ها در وزارت ارشاد متشکل از نمایندگان عضو سازمان های مرتبط در حال تهیه آیین نامه های مربوط به این موضوع و وضع قوانین و مقررات در این بخش است.
براساس این گزارش مصوبه ساماندهی پیامک های انبوه و خدمات ارزش افزوده اواخر سال گذشته به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید. 
طبق این مصوبه وزارت ارشاد موظف شد در کارگروهی با حضور نمایندگان شورای عالی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت، وزارت دادگستری، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، دادستانی کل کشور، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات اسلامی، این مصوبه را به مرحله اجرا برساند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :