آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81248
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1394 12:33
تعداد بازدید : 769

مرکز ماهر هشدار داد:

هزاران ویندوز سرور ۲۰۰۳ در خطر حمله هستند

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای اعلام کرد: هزاران ویندوز سرور ۲۰۰۳ با اینکه از رده خارج شده همچنان در حال کار هستند و کاربران آنها در معرض خطر هک قرار دارند.

فناوران- داده های به دست آمده از شرکت خدمات اینترنتی Netcraft نشان می دهد که حدود ۶۰۹ هزار سیستم وب در حال خدمت رسانی به ۱۷۵ میلیون وبسایت در حال اجرای ویندوز سرور ۲۰۰۳ هستند که سیستم ها و مشتریان آنها در معرض خطر حملات سایبری و سرقت اطلاعات قرار دارند. اغلب این سرورهای به روز نشده در آمریکا و چین قرار دارند که حدود نیمی از تمامی سرورهای ۲۰۰۳ شناسایی شده را شامل می شود. شرکت مایکروسافت در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ میلادی، پشتیبانی از ویندوز سرور ۲۰۰۳ را متوقف کرد و در نتیجه از آن زمان تاکنون این سرور بدون اصلاحیه و به روز رسانی امنیتی باقی مانده است. مرکز ماهر به سازمان ها توصیه کرده تا در اسرع وقت سیستم های ویندوز سرور ۲۰۰۳ خود را به نسخه های بالاتر اتقا دهند.
این در حالی است که بسیاری از سازمان ها، از ویندوزهای XP همچنان استفاده می کنند که پشتیبانی از این ویندوز نیز به پایان رسیده و سازمان های استفاده کننده از این ویندوز نیز در معرض خطر حملات سایبری قرار دارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :