آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81249
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1394 12:34
تعداد بازدید : 651

پیگیری پلیس برای ارجاع الکترونیکی به محاکم قضایی

رییس پلیس پیشگیری ناجا گفت: پلیس به دنبال الکترونیکی کردن پرونده های ارجاعی به محاکم قضایی با هدف تسهیل در ارایه خدمات انتظامی به مردم، کوتاه کردن فرایند انجام کار و کاهش هزینه ها است.

ایرنا- محمد شرفی با بیان اینکه پلیس روزانه هزاران پرونده را به صورت فیزیکی و با استفاده از نیرو و خودرو و صرف هزینه های گزاف به محاکم قضایی احاله می دهد افزود: تدبیر این است که این پرونده ها به صورت سیستماتیک و الکترونیکی ارجاع داده شوند.
وی گفت: پلیس، همچنین به دنبال اجرا و راه اندازی طرح استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس است تا متهم از محل کلانتری و مسوولان قضایی در محل ماموریت خود از این طریق صحبت و سپس دستورات قضایی جهت اعمال قانون به صورت الکترونیکی صادر و متهم تعیین تکلیف شود که این نیز به حتم در صرفه جویی منابع، جلب رضایتمندی مردم و مدرنیزه کردن عملکرد پلیس نقش بهتری را ایفا خواهد کرد.
شرفی با تاکید براینکه برای اجرای این طرح که هم اکنون در مرحله مطالعاتی قرار دارد نیاز به حمایت و پشتیبانی از پلیس است افزود: نیروی انتظامی با جدیت تمام به دنبال جلب مشارکت های مردمی است تا در کنار پلیس نقش خود را در پیشگیری و کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی انجام دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :