آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81776
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1394 9:46
تعداد بازدید : 1013

ستاد اقتصادی پساتحریم در اتاق تهران تشکیل شد

فعالان بخش‎خصوصی برای بهره گیری از فرصت های ایجاد شده پس از توافق هسته ای ایران و کشورهای 1+5 دست به تشکیل یک ستاد ویژه زدند. اعضای هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق تهران تشکیل ستاد اقتصادی پساتحریم را به تصویب رسانده اند که وظیفه بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی و مراودات تجاری کشور را به طور کلی برعهده دارد.

اتاق تهران- برابر تصمیمات اتخاذ شده ریاست این ستاد بر عهده مهدی جهانگیری نایب رییس اتاق تهران است و ابراهیم بهادرانی نیز به عنوان دبیر آن انتخاب شده است. قرار است این کمیسیون طی جلسات مختلفی که به طور مرتب برگزار می کند با حضور اعضای هیات نمایندگان و سایر کارشناسان اقتصادی به مسایلی چون شناسایی موانع و مشکلات پیش روی حوزه های مختلف اقتصاد از جمله سرمایه گذاری بپردازد و بررسی مجدد قانون سرمایه گذاری خارجی و شناسایی شرکت های داخلی و خارجی که آماده همکاری و سرمایه گذاری دارند را نیز در اولویت کارهای خود قرار داده است.
ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران به این منظور در اولین اقدام خود کمیته ای با عنوان کمیته سرمایه گذاری خارجی تشکیل داده که فریال مستوفی مسوولیت آن را برعهده گرفته است. این کمیته اولین نشست خود را چهارشنبه گذشته در اتاق تهران برگزار کرد.
کمیته سرمایه گذاری خارجی ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران، در یکی از اقدامات خود در یک همایش اقتصادی در ژنو با موضوع سرمایه گذاری در ایران حضوری فعال خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :