آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81779
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1394 10:11
تعداد بازدید : 819

معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک:

شبکه هوشمند زیربنای تحقق بانکداری دیجیتال است

مهران محرمیان معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک گفت: شبکه هوشمند پیش نیاز تحقق بانکداری دیجیتال است و برای این منظور ضروری است کارهای بسیاری در حوزه ارتقا سرویس، فرآیند و فناوری، انجام شود.

روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک- وی به عنوان سخنران سمینار تخصصی تحولات دیجیتال در صنعت بانکداری و نظام های پرداخت بر فاصله زیاد تا دسترسی مطلوب به پهنای باند بالا در ایران تاکید کرد و افزود: امروز استفاده از تلفن های هوشمند عمومیت یافته و به تبع آن موبایل اپ ها نیز در میان سایر فناوری ها از جذابیت بالایی برخوردار است.
وی تاکید کرد: ایران از بازار بکری در این خصوص برخوردار است و با وجود کارهای خوبی که انجام شده، هنوز با شرایط مطلوب بسیار فاصله داریم. 
به گفته وی مشتریان از شبکه های آینده انتظار دارند سریع باشند و تاخیر برای آنها به هیچ وجه قابل قبول نیست. شبکه های آینده خودشان باید بتوانند خود را بر اساس شرایط مختلف ترافیکی و کاربری مدیریت کنند و باید مسایل مربوط به انرژی و محیط زیست در آن ها دیده شده باشد.
وی افزود: سادگی در راه اندازی و امنیت بالا از ویژگی های شبکه های آینده است. محرمیان با بیان به نتایج تحقیقات گارتنر افزود: دسترس پذیری متوسط شعب بانک بین 99/9 تا 99/99 درصد  باید باشد که معادل 8 ثانیه تا یک دقیقه قطعی در روز است و دسترس پذیری متوسط مرکز بانک بین 99/99 تا 99/999 درصد که معادل 1 تا 8 ثانیه قطعی در روز است؛ این در حالی است که دسترس پذیری فعلی شبکه زمینی کشور در شعب به طور متوسط حدود 97 درصد است که حدود 43 دقیقه قطعی در روز را نشان می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :