آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8179
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1391 11:16
تعداد بازدید : 701

تمامی دستگاه های دولتی به شرکت در جشنواره ارزیابی وب گاه های حاکمیتی ملزم شدند

معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني ریيس جمهوري طي بخشنامه اي، تمامی دستگاه هاي دولتي را به ثبت نام و حضور در سومين جشنواره ارزيابي وب گاه هاي حاكميتي ملزم كرد.

واحد ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي اطلاع‌رساني- در راستاي برگزاري سومين جشنواره ارزيابي وب‌گاه‌هاي حاكميتي توسط دبيرخانه شوراي عالي اطلاع‌رساني و با همكاري معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ريیس‌جمهوري، دكتر احمد بزرگیان اعلام كرد كه ضروري است تمامي دستگاه‌هاي اجرايي كشور موضوع ماده 5 قانون مديريت خدمات كشوري براي شركت در اين جشنواره و ارزيابي وب‌گاه مربوط، نسبت به تكميل كاربرگ‌هاي ارزيابي تا تاريخ 11 خردادماه كه در وب‌گاه www.nwa.ir ارایه شده است، مطابق دستورالعمل اقدام كنند.

بزرگیان در بخشنامه خود خاطرنشان كرده است كه اين ارزيابي با هدف توسعه نظام اداري الكترونيكي در كشور و فراهم آوردن الزامات آن به منظور ارایه مطلوب خدمات عمومي به مردم، موضوع بند 15 سياست‌هاي كلي نظام اداري ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري در تيرماه سال جاري برگزار مي‌شود.

 جوایز اصلی این دوره از جشنواره شامل جایزه وب‌گاه برتر در زمینه اطلاع‌رسانی، جایزه وب‌گاه برتر در زمینه تعامل سازمانی و جایزه وب‌گاه برتر در زمینه تراکنش مالی است. همچنین جوایز ویژه این جشنواره شامل جایزه وب‌گاه برتر در زمینه پاسداشت خط و زبان فارسی، جایزه وب‌گاه برتر در زمینه رعایت استانداردهای وب و جایزه ویژه درگاه جامع خواهد بود.

 ارزیابی‌های تخصصی این دوره در پنج سطح خواهد بود. سطح اول شامل موجودیت با هدف ارزیابی چگونگی ارایه اطلاعات پایه توسط وب‌گاه‌ها، سطح دوم شامل مدیریت اطلاعات و محتوا با هدف ارزیابی مکانیزم‌های سازماندهی، دسته‌بندی و ارایه محتوا در وب‌گاه‌ها، سطح سوم شامل تعامل و مدیریت دانش با هدف ارزیابی مکانیزم‌ها و سازوکارهای تعاملی، کیفیت ارایه خدمات، استانداردهای وب و مدیریت و خلق دانش در وب‌گاه‌ها، سطح چهارم شامل تراکنش با هدف ارزیابی مکانیزم‌های امنیتی، تراکنشی و مالی در وب‌گاه‌ها و در نهایت سطح پنجم شامل درگاه جامع با هدف ارزیابی وضعیت و کیفیت وب‌گاه‌ها به لحاظ ویژگی‌های درگاه‌ جامع در نظر گرفته شده است.

 این ارزیابی به طور دو سالانه برگزار می‌شود و با اعلام نتایج، وب‌گاه‌هایی که نسبت به دوره قبل نیز در ارایه این سرویس‌ها پیشرفت داشته‌ و تلاش مضاعفی برای ارایه خدمات الکترونیکی به مردم کرده‌اند، اعلام و از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :