آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81854
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1394 13:8
تعداد بازدید : 1079

پیش بینی کارشناسان از آینده بازار:

تبلت و لپ تاپ تلفیق می شوند

کارشناسان پیش بینی می کنند که افت بازار فروش تبلت به خاطر ارائه محصولات هیبریدی است و در آینده ای نه چندان دور شاهد تلفیق تبلت و لپ تاپ با یکدیگر خواهیم بود.


شماران سیستم- به نوشته cnet، بازار کامپیوترهای خانگی برای چندمین سال پیاپی بدون رشد باقی مانده است و همین امر موجب شده است که نتوان به آینده این بازار امید فراوانی داشت. 
حتی شرکت های بزرگی مانند سونی نیز با مشاهده این وضعیت خود را از این بازار بیرون کشیدند و به بازارهای دیگر بهای بیشتری دادند. 
حال پدیده ای مشابه برای بازار تولید تبلت ها در حال شکل گرفتن است.
تلفن های همراه هوشمند به صورت روزبه روز در حال بزرگ تر شدن هستند و داشتن یک همراه هوشمند ۵ اینچی به امری معمولی بدل شده است. در سوی دیگر این معادله نیز سازندگان لپ تاپ با نگاه به موفقیت محصولاتی مانند تبلت و تلفن های همراه هوشمند، رده جدیدی از لپ تاپ ها را تولید کرده اند که به لپ تاپ های هیبریدی مشهور شده است. 
این لپ تاپ ها دارای نمایشگرهای لمسی هستند و می توان هرگاه که کاربر نیازی به صفحه کلید فیزیکی نداشت با چرخاندن صفحه نمایش، دستگاه را به شکل یک تبلت دربیاورد.
حال با توجه به کاهش قیمت این محصولات و افت فروش تبلت ها پیش بینی می شود که شرکت های تولید کننده تبلت نیز به سراغ تولید محصولاتی ازاین دست بروند تا بتوانند دو رده از مخاطبان را در لیست احتمالی خریداران خود داشته باشند.
به این ترتیب پیش بینی می شود که در آینده ای نزدیک شاهد حل شدن بازار تبلت در دل بازار لپ تاپ ها باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :