آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81861
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1394 13:48
تعداد بازدید : 750

تلاش زیرپوستی صرافان برای توقف دستورالعمل بانک مرکزی

ماجرای انطباق صرافی ها با دستورالعمل بانک مرکزی وارد فاز جدیدی شده است و برخی از صرافان تلاش های زیرپوستی خود را برای لغو این دستورالعمل آغاز کرده اند.


مهر- بازار ارز هر چند وقت یکبار جریان ساز می‎شود و این جریانات از موضوع افزایش قیمت ارز تا جولان دلالان در این بازار و جمع آوری آنها را شامل شده است اما این بار موضوع به تمایل نداشتن برخی از صرافی ها به اجرای دستورالعمل بانک مرکزی باز می‎گردد.
ماجرای پلمپ صرافی‎های غیرمجاز وارد فاز تازه‎ای شده است و صرافی‎هایی که مجوزشان را از بانک مرکزی تمدید نکرده‎اند، با بهانه جویی‎های جدید و با تلاش‎های گسترده‎ای به دنبال لغو دستورالعمل ناظر بر عملکرد صرافی ها هستند و بر این اساس با هماهنگی هایی که با یکدیگر دارند، اقدامات زیرپوستی خود را آغاز کرده‎اند. بر این اساس برخی از این صرافی ها بدون توجه به اجرای دستورالعمل به دنبال راه فراری برای دور زدن قانون و فرافکنی هستند و مطرح می کنند که بانک مرکزی به دنبال اجرای سیاست‎های اداری خود است و در این جهت بخشنامه ها و دستورالعمل هایی را هم صادر می کند، در عین حال با توجه به اینکه این صرافان به تفاهم و نتیجه مورد نظر خود نرسیده‎اند، برای دستیابی به منافع صنفی خود به مراجع قضایی مراجعه کرده‎اند.   این در حالی است که بانک مرکزی پس از تاریخ ۲۸ مردادماه که آخرین فرصت برای صرافی ها جهت انطباق با دستورالعمل بانک مرکزی اعلام شده بود، باز هم  فرصت ۱۰ روزه دیگری را برای صرافی هایی که تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده‎اند، به عنوان  اخطار نهایی صادر کرده است و براساس آن، صرافی های غیرمجاز تا ۱۲ شهریور ماه برای انطباق فعالیت خود با دستورالعمل بانک مرکزی فرصت دارند در غیراینصورت صرافی شان توسط نیروی انتظامی پلمپ خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :