آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8252
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 2:17
تعداد بازدید : 1546

ایران صاحب تیم ملی فوتبال مجازی می شود

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال از برگزاری نخستین دوره مسابقات بین المللی بازی های رایانه ای در ایران، تشکیل تیم ملی و باشگاه فوتبال مجازی و برنامه ریزی برای طراحی بازی رایانه ای فوتبال ایرانی خبر داد.

فناوران- حسن علیزاده از برگزاری نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در ایران و با حضور بازیکنانی از کشورهای عضو سازمان اکو و با هدف افزایش سطح برگزاری این مسابقات خبرداد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های در دست انجام در سال جاری راه‌اندازی تیم ملی فوتبال مجازی را در برنامه داریم.
 رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اشاره به جام دیجیتال بازی‌های رایانه‌ای که تحت پشتیبانی شبکه ملی فرهنگ و در خانه‌های دیجیتال برگزار خواهد شد به تشریح اهداف و چگونگی برپایی این مسابقات پرداخت و گفت: تاکنون دو جام معتبر دیجیتال از سوی کشورهای کره جنوبی و امارات برگزار شده است و ما امیدواریم با توجه به جمعیت جوان و علاقه‌مند به فناوری در کشور این مسابقات تبدیل به یکی از سه جام معتبر جهانی شود.
وی با اشاره به وجود 052 خانه فرهنگ دیجیتال در کشور که میزبانی این دوره از مسابقات بازی‌های رایانه‌ای آنلاین با محوریت بازی فوتبال در آنها برگزار می‌شود از ثبت‌نام 41 هزار نفر برای شرکت در این مسابقات خبر داد و گفت: ظرفیت برگزاری این مسابقات برای 03 هزار نفر خواهد بود و احتمال می‌رود که متقاضیان حضور در این مسابقات تا 01 برابر این تعداد باشند.
علیزاده از برنامه‌های مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال برای برگزاری جام بازی‌های دیجیتال فصلی و دوره‌ای خبر داد و گفت: با مذاکرات صورت گرفته با باشگاه‌های ورزشی کشور لیگ استانی و کشوری مجازی در زمینه فوتبال ایجاد خواهد شد. همچنین علاوه بر فوتبال بازی‌ها و ورزش‌های دیگر نیز به این مسابقات افزوده خواهد شد.
ایجاد باشگاه یک میلیون نفری دیجیتال
وی با بیان اینکه باشگاه یک میلیون نفری دیجیتال در عرصه فوتبال ایجاد خواهد شد و تشکیل تیم ملی فوتبال دیجیتال نیز از دیگر برنامه‌های این مرکز است، افزود: با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز تولید و انجام بازی‌های محله‌ای را در کنار فرهنگسازی در دستور کار خواهیم داشت.
معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال زمان برگزاری جام دیجیتال را 71 تا 92 تیرماه جاری عنوان کرد و گفت: از بهترین‌های دنیا در سطح بازی‌های رایانه‌ای نیز برای حضور دراین مسابقات دعوت به عمل خواهد آمد؛ همچنین جوایز ارزنده‌ای از محصولات تولید ملی با توجه به نامگذاری این سال برای برندگان در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: پس از برگزاری این مسابقات از نفرات برگزیده برای حضور در تیم ملی دیجیتال برای مسابقات جهانی دعوت به عمل خواهد آمد.
 تولید بازی آنلاین ایرانی مزرعه
علیزاده از تولید بازی آنلاین ایرانی – مزرعه- خبرداد که نسخه آن تا یک ماه آینده وارد بازار می‌شود و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا سه سال آینده بازی فوتبال ایرانی در کشور تولید می‌شود و مسابقات جام دیجیتال بر پایه بازی‌های کاملا ایرانی و بومی ‌انجام خواهد شد.
علیزاده همچنین از برنامه‌های این مرکز برای رصد و پالایش گزارشات مردمی‌در زمینه فیلتریگ سایت‌ها خبر داد و گفت: بیش از 09 درصد از رصد فضای مجازی از سوی این مرکز براساس گزارش‌ها مردمی ‌انجام می‌شود که مصادیق مجرمانه به صاحبان سایت اعلام شده و مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی از برگزاری جشنواره دیجیتال رضوی همزمان با میلاد امام رضا (علی ) و حضرت معصومه خبرداد و گفت: این جشنواره با حمایت از نرم افزارهای رسانه، پایگاه‌های اینترنتی، محتوای تلفن همراه، هنرها و ایده‌های دیجیتال 82 شهریورماه تا چهارم مهرماه برگزار می‌شود.
به گفته وی برای نخستین بار پنج خادم رضوی نیز از حوزه رسانه‌های دیجیتال در این جشنواره انتخاب خواهند شد. همچنین در صورت اختصاص واگن قطار، نمایشگاه سیار رسانه دیجیتال در مسیر قطار تهران – مشهد راه‌اندازی خواهد  شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :