آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8268
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 3:59
تعداد بازدید : 660

حضور بنیاد ملی بازی های رایانه ای در 14 نمایشگاه بین المللی

بنیاد ملی بازی های رایانه ای با حدود پنج سال فعالیت، حضور در 14 نمایشگاه معتبر بین المللی را تجربه کرده است.

 روابط عمومی بنیاد- معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام كرده است: حضور مستمر و پررنگ این بنیاد در مجامع و رویدادهای بین‌المللی نشانگر پیشرفت چشمگیر کشور در عرصه گیم و خیز بلند بازی‌سازان ایرانی برای تولید آثار تکنیکی و جذاب و بازاریابی در مقیاس منطقه‌ای و بین‌المللی است.
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای علاوه بر حملایت از تولید و عرضه بازی‌های ایرانی، زمینه اعزام و حضور بازی‌سازان و فعالان این عرصه را از سال 87 (2008 میلادی) تاکنون در نمایشگاه‌ها و مجامع مختلف خارجی فراهم کرده است.
نمایشگاه بین‌المللی «گیم کانکشن فرانسه» از سال 2009 تا 2011، «گیم اکسپو» دبی از سال 2008 تا 2011 از مجامعی است که تاکنون فعالان عرصه بازی در آن حضور یافته‌اند.
نمایشگاه بین‌المللی «سی گراف» هنگ کنگ 2011 و «گیمز کام» آلمان از سال 2009 تا 2011 در ایام یاد شده میزبان دست‌اندرکاران بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بازی‌سازان ایرانی بوده است.
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچنین از دوم تا چهارم خردادماه در نمایشگاه «کژوال کانکت» سنگاپور حضور دارد.
همچنین به گزارش ایسنا کارگردان فیلم سینمایی چهل سالگی گفت که باید از قابلیت سرگرم کنندگی بازی‌های رایانه‌ای برای ایجاد آگاهی نسبت به مسایل فرهنگی و اجتماعی در مخاطبان استفاده شود.
علیرضا رییسیان به برگزاری دومین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد و افزود: گردهمایی بازی سازان داخلی نباید تنها محدود به جشنواره بازی‌های رایانه‌ای باشد و برنامه‌های این چنینی در این عرصه باید تداوم داشته باشد. برنامه‌های فرهنگی همچون برگزاری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای نیازمند توجه بیشتر مسوولان است و باید تداوم داشته باشد.
کارگردان فیلم سفر تاکید کرد: سالانه جشنواره‌های متعددی در عرصه فرهنگ و هنر در کشور ما برگزار می‌شود و باید این رویدادهای فرهنگی همچون جشنواره بازی‌های رایانه‌ای را در هر دوره ارزیابی کرده و نواقص این جشنواره‌ها را برطرف کرد.
رییسیان توضیح داد: نباید خود را محدود به برگزاری جشنواره‌های فرهنگی کنیم و باید در زمینه‌های مختلف همچون بازی‌های رایانه‌ای در بخش‌های مختلف نگاهی حمایتی وجود داشته باشد. بازی‌های رایانه‌ای مخاطبان خاص خود را دارند و نمی‌توان این هنر صنعت را تنها محدود به کودکان و نوجوانان دانست.
این کارگردان سینما یادآور شد: حضور خانواده‌ها در نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای موجب افزایش اطلاعات آنان نسبت به بازی‌های رایانه‌ای بومی و آسیب‌های محصولات خارجی می‌شود.
رییسیان ادامه داد: در جشنواره بازی‌های رایانه‌ای امکان انتخاب بازی‌های متنوع از سوی خانواده‌ها برای فرزندان فراهم می‌شود و بنابر این ارایه اطلاعات دقیقی درباره بازی‌های ایرانی به مردم در این رویداد فرهنگی هنری ضروری است.
گفتنی است دومین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌اي تهران شش تا 10 تیرماه امسال در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :