آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8276
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 3:42
تعداد بازدید : 548

مراقب مهندسان قلابي مخابرات باشيد

تمامي کاربران تلفن همراه توجه داشته باشند که در صورتي که با شما تماسي برقرار شده و در نمايشگر گوشي شما اين پيغام ظاهر شد( **XALAN* *) از پاسخ دادن به آن خودداري و تماس را به سرعت قطع کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان - در صورتي که با تلفن همراه شما تماسي بر قرار شد و درآن شخص يا اشخاصي ادعا کردند که از مهندسين شرکت مخابرات هستند و قصد چک کردن خط شما را دارند و از شما تقاضا كردند که هر عددي را شماره گيري کنيد بدون هيچ‌گونه شماره گيري فورا تماس را قطع کنيد.
براساس این گزارش از آنجا که این افراد به دروغ خود را کارشناس مخابرات معرفی می‌کنند در صورتی که مشترک به خواسته آنها توجه کند کلاهبرداران از اين طريق به سيم کارت شما دسترسي خواهند يافت و از طريق خط شما و با هزينه شما تماس‌هاي تلفنی بر قرار خواهد کرد.
براساس اين گزارش، تمامي کاربران تلفن همراه توجه داشته باشند که در صورتي که با شما تماسي برقرار شده و در نمايشگر گوشي شما اين پيغام ظاهر شد( **XALAN* *) از پاسخ دادن به آن خودداري کنند و تماس را به سرعت قطع کنند در صورت جواب دادن به تماس، گوشي شما ويروسي خواهد شد اين ويروس اطلاعات **IMEI** **و **IMSI** را از روي گوشي و سيم‌کارت شما پاک خواهد کرد که اين امر باعث قطع ارتباط شما با شبکه تلفن خواهد شد و شما مجبور خواهيد شد گوشي ديگري خريداري کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :