آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8287
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 3:56
تعداد بازدید : 873

پروژکتور های جدید و ارزان قیمت اپسون عرضه شد

شرکت اپسون، بزرگ ترین تولیدکننده پروژکتور در دنیا، با اهمیت به اینکه محصولاتی را تولید کند که از لحاظ کارایی مناسب محیط های آموزشی باشد و در عین حال از قیمت مناسبی برخوردار باشد پروژکتورهای ارزان قیمتی را روانه بازار های خاورمیانه و ایران کرد.

فناوران- این محصولات با وجود قیمت پایین، بسیاری از ویژگی‌های مدل‌های رده بالا را به همراه دارند. در حالی که مدل‌های EB-X11 و EB-S11 برای کاربرد‌های آموزشی در نظر گرفته شده است، در همین حین برای استفاده‌های تجاری نیز مدل‌های EB-S01، EB-S12، EB-X14G و EB-S02 وارد بازار شده‌اند. این محصولات همچنین با نحوه کارکرد ساده و آسان و ارایه تصاویر با کیفیت بسیار بالا، کاربران را جذب خود خواهند کرد.
در EB-X11 نيز مانند بسياري دیگر از محصولات جدید شرکت اپسون از فناوری کاربردی 3LCD به کار رفته ‌است. در این فناوری بر‌خلاف فناوری‌های نسل قبل از سه پنل LCD در ساختار پروژکتور استفاده شده ‌است. به‌طور کلی، در فناوری 3LCD نور تابیده ‌شده از لامپ نخست به یک آینه Dichroic برخورد می‌کند. در این حالت یکی از رنگ‌ها از این آينه عبور کرده و پس از برخورد با آينه استاندارد رو به‌ روی خود وارد یکی از پنل‌های LCD می‌شود. نور بازتاب‌ شده از آينه اول به آينه Dichroic دوم می‌خورد. در این حالت رنگ موردنظر که آینه نسبت به آن فیلتر است، بازتاب و به پنل بعدی می‌رسد و رنگ سوم نيز پس از عبور از این آیينه و برخورد با آیينه‌های استاندارد، وارد منشور شده و تصویر را تشکیل می‌دهند. در این میان، پنل‌‌های LCD موجود نيز وظیفه ایجاد تصویر را در منشور دارند.
 به‌طور کلی، این پنل‌ها بر‌اساس دستورهاي الکترونیکی که به هر کدام می‌رسد، تغییر می‌کنند (شفاف یا غیرشفاف می‌شوند) و امکان عبور رنگ را با ساختار موردنظر می‌دهند تا پس از ترکیب آن در منشور، تصویر نهایی ایجاد شود. وضوح تصویر EB-X11 به میزان 800 در 600 است و در حالت معمول شدت نور 2600 لومنس را ارایه می‌کند. از همین لامپ می‌توانید تصاویر را در فاصله بین 77/1 متر تا 4/2 متر به نمایش در بیاورید. تصحیح حالت ذوزنقه‌ای شکل تصویر در راستای محور‌های عمودی و افقی، روی EB-X11 به طور خودکار صورت می‌گیرد. این فناوری تا 30 درجه در هر سو تصاویر را تصحیح می‌کند. پروژکتور EB-X11 با وجود این که از ویژگی‌های محصولات سطح بالا برخوردار است اما شرکت اپسون قیمت آن را هم‌چنان پایین نگاه داشته است تا با بودجه مدارس همخوان باشد. در عین حال EB-X11 با فیزیک جمع و جور و سبک وزنی که دارد باعث می‌شود که در جا به جایی آن بسیار راحت عمل کنید. طول عمر لامپ این محصول در حدود 5000 ساعت است. این موضوع یکی دیگر از مشخصات شاخص آن برای محیط‌های آموزشی است. طول عمر بالای لامپ باعث می‌شود تا از هزینه‌های اضافی در آینده کاسته شود. وضوح تصویر EB-X11 به میزان 800×600 است و در حالت معمول شدت نور 2600 لومنس را ارایه می‌کند. از همین لامپ می‌توانید تصاویر را در فاصله بین 8/1 متر تا 17/2 متر به نمایش در بیاورید. روی EB-S11 کلید‌های تصحیح حالت ذوزنقه‌ای شکل تصویر در راستای محور‌های عمودی و افقی وجود دارد. کاربران می‌توانند تا 30 درجه در هر سو تصاویر را تصحیح کنند. با این اوصاف EB-X11 یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای استفاده در محیط‌های آموزشی است.
در این میان، پروژکتور EB-S01 با شدت روشنایی 2500 لومنس، کاملا مناسب استفاده در ادارات است و تنها به یک کابل  صدا و تصویر و یک ریموت تغییر صفحات احتیاج دارد. این امر تنها از طریق یک کابل USB سه در یک صورت می‌گیرد، اپسون با این ویژگی تمام سختی‌های اتصال کابل‌های مختلف را حذف کرده است.
مدل دیگر EB-S12 است که شدت روشنایی آن 2800 لومنس است. این محصول برای مشاغلی طراحی شده است که در عین پایین بودن قیمت، می‌خواهند از درگاه SVGA بهره‌مند شوند و بدون نیاز به رایانه به نمایش محتواهای‌شان بپردازند. این مدل همچنین شامل کلید تصحیح کننده حالت ذوزنقه‌ای تصویر در راستای محور افقی است.
اپسون همواره توجه بسیاری به محیط‌های آموزشی داشته است. چه از لحاظ طراحی محصولات، چه از لحاظ قیمت‌گذاری. اما گارانتی یکی دیگر از مولفه‌هایی است که مطمئنا برای سازمان‌هایی با بودجه بسیار کم مانند مدارس حایز اهمیت است. محصولات شرکت اپسون را می‌توانید در ایران با گارانتی نام آشنای آواژنگ تهیه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :