آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83410
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1394 13:47
تعداد بازدید : 841

ایران، روسیه، چین و کره شمالی چهار نگرانی سایبری آمریکا

بر اساس گزارشی که جیمز کلاپر، مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده برای کمیته منتخب اطلاعاتی آمریکا تهیه کرده، روسیه، چین، ایران و کره شمالی در صدر فهرست نگرانی های سایبری کاخ سفید قرار دارند.

خبرگزاری فارس- آمریکا مدعی است که این کشورها در حال ارتقای توانمندی ها و قابلیت های خود برای حمله به سیستم های رایانه ای ایالات متحده و سرقت اطلاعات حساس و ارزشمند هستند. 
در این گزارش انواع تهدیدهای سایبری بر ضد ایالات متحده بررسی شده و شیوه های مقابله با هر کدام نیز تشریح شده است. در بخشی از گزارش یاد شده از اینکه آمریکا هنوز نتوانسته جلوی جمع آوری اطلاعات توسط چینی ها را بگیرد اظهار نگرانی شده و آمده است: چین یکی از بازیگران پیشرفته سایبری از نظر قابلیت هاست و هکرهای این کشور اغلب می توانند بدون توسل به این قابلیت ها به اهداف خود دست یابند. نویسندگان این گزارش روسیه را کشوری دانسته اند که از نبرد سایبری به عنوان بخش کلیدی استراتژی دفاعی خود بهره می برد. بر همین اساس وزارت دفاع روسیه فرماندهی سایبری خود را تاسیس کرده و مقامات ارشد نظامی این کشور مسوول انجام حملات سایبری، تبلیغات و طراحی بدافزارهای سایبری و نفوذ دادن آنها به سیستم های کنترل و فرماندهی دشمن هستند. هکرهای روس حداقل سه بار با استفاده از بدافزار به سیستم های کنترل صنعتی آمریکا نفوذ کرده اند. در ادامه این گزارش هکرهای ایران و کره شمالی در سطحی پایین تر از روسیه و چین ارزیابی شده اند، اما تهدید آنها هم جدی قلمداد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :