آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83442
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1394 11:58
تعداد بازدید : 900

توصیه های امنیتی برای استفاده کودکان از موبایل

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای، نسبت به تهدیدات امنیتی در استفاده کودکان از تلفن های همراه هشدار داد و نکاتی را برای مقابله والدین با این تهدیدات اعلام کرد.

فناوران- امروزه استفاده از تلفن همراه در بین کودکان در حال افزایش است؛ به همین دلیل آموزش مناسب والدین به فرزندان خود در خصوص استفاده ایمن از تلفن همراه و کنترل کردن فعالیت های کودکان می تواند تا حدی با تهدیدات امنیتی مقابله کند.
براین اساس مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) از والدین خواست تا هر زمان که فرزندان شان برای استفاده از تلفن هوشمند آماده بودند، به آنها در خصوص ایمنی و مسوولیت پذیری آموزش های لازم را ارایه دهند.
دسترسی کودکان را محدود کنید
تلفن همراه و شرکت های تلفن سیار (wireless company) معمولا امکاناتی را در خصوص تنظیمات حریم خصوصی و کنترل های ایمنی کودک ارائه می دهند. اکثر شرکت ها به والدین امکان خاموش کردن قابلیت هایی مانند دسترسی وب، ارسال پیام کوتاه یا دانلود کردن را می دهند.
برخی تلفن های همراه سلولی، خاص کودکان ساخته شده اند. این تلفن ها برای استفاده ساده طراحی شده و دارای قابلیت هایی مانند دسترسی محدود به اینترنت، مدیریت دقیقه (minute management)، حفظ حریم خصوصی شماره ها و دکمه های تماس اضطراری هستند.
  الزام استفاده از تلفن های محافظت شده با کلمه عبور
کلمه عبور، کد عددی یا اثر انگشت می تواند منجر به عدم دسترسی مزاحمان به تلفن شود. این کار نه تنها می تواند از «تماس تصادفی (pocket dialing)» جلوگیری کند بلکه می تواند به حفظ اطلاعات و عکس ها در برابر دسترسی افراد غیرمجاز کمک کند.
   هنگام به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها مراقب باشید
به اشتراک گذاری و اجتماعی بودن می تواند فرصت ها و چالش هایی را ایجاد کند. این ابزارها می تواند باعث ایجاد خلاقیت و سرگرمی کودک شود اما از طرفی دیگر می تواند منجر به بروز مشکلاتی در خصوص اعتبار و ایمنی اشخاص شود.
بیشتر تلفن های همراه قابلیت عکس گرفتن و تصویربرداری را دارند و به اشتراک گذاری و گرفتن تصاویر را در هر لحظه آسان می کنند. فرزندانتان را تشویق کنید که در خصوص حفظ حریم خصوصی خود و دیگران قبل از به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم ها از طریق تلفن همراه فکر کنند. قبل از ارسال تصاویر یا فیلم ها، از کسی که در تصویر یا فیلم است اجازه بگیرند. اینکه از ابتدا به اندازه کافی هوشمند باشیم که چه تصویر یا فیلمی به اشتراک گذاشته شود نسبت به اینکه بعدا بخواهیم خسارت را کنترل کنیم ساده تر است.
  استفاده از اپلیکیشن ها را محدود کنید
اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی ممکن است اطلاعات شخصی را جمع آوری و به اشتراک بگذارند، ممکن است رایگان باشند اما فرزندان شما را ترغیب به پرداخت پول کنند و یا شامل تبلیغات باشند و  به رسانه های اجتماعی (social medida) متصل باشند، اما این برنامه ها ممکن است به شما درباره کارهایی که انجام می دهند چیزی نگویند؛ براین اساس کارهایی وجود دارند که شما و فرزندتان می توانید قبل از دانلود برنامه برای یادگیری درباره برنامه های کاربردی انجام دهید.
تصاویر انتشاریافته از این برنامه را بررسی کنید، توضیحات مربوطه، رده بندی محتوایی و نظرات کاربران را بخوانید، درباره توسعه دهنده برنامه تحقیق کنید و بررسی کنید که برنامه کاربردی چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :