آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83444
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1394 11:59
تعداد بازدید : 822

شبکه ملی اطلاعات جزو حداقل حقوق شهروندی مردم است

ضرغامی گفت: به دلیل تعلل چند ساله وزارت ارتباطات، مردم مجبورند برای رفع نیازهای روزمره خود، از اینترنت جهانی با قیمت بالا و سرعت پایین استفاده کنند.

فناوران - عزت الله ضرغامی رییس سابق رسانه ملی در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: 
شبکه ملی اطلاعات، جزو حداقل حقوق شهروندی مردم است. با زیرساختی که قادر باشد، حداقل«10 مگ»  (10Mbps) پهنای باند ارایه کند، تا با سرعت بالا و کیفیت مناسب، محتوا و خدمات مورد نیاز مردم را با قیمت ارزان در اختیار آنان قرار دهد. سرویس هایی چون موتور جستجو، سیستم عامل بومی ، با خط و زبان فارسی، ایمیل داخلی و سهولت در ارسال و دریافت اطلاعات و خدمات نیز از جمله مطالبات مردم است. به دلیل تعلل چند ساله وزارت ارتباطات، مردم مجبورند برای رفع نیاز های روزمره خود با قیمت بالا و سرعت پایین، از اینترنت جهانی استفاده کنند.
شرکت های واسطه هم در واقع به جای فروش پهنای باند، «حجم فروشی» می کنند! یعنی عملا پهنای باند و سرعت تعهد شده را به دلیل افزایش حوزه شراکت (share) آن،
تحویل نمی دهند.کسی هم از حقوق ملت که پول و وقت آنان است، دفاع نمی کند. امیدواریم رییس جمهور محترم با تشکیل مرتب و منظم جلسات شورایعالی فضای مجازی و تقویت مرکز ملی آن، موانع را از پیش رو بردارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :