آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83448
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1394 12:27
تعداد بازدید : 1059

بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتالی در آستانه تعطیلی

تقاضا به صفر میل کرد

در آخرین روزهای فصل تابستان بازار خرید و فروش کامپیوتر کسادتر از قبل شده است و آن کور سوی امیدی که برخی از فعالان بازار به رونق نسبی بازار بابت فرا رسیدن فصل تحصیل داشتند، از بین رفته است.

فناوران- فعالان بازار که از تشدید این رکود به شدت نگرانند، می گویند: تا دو هفته قبل این امید وجود داشت که اوضاع بهبود یابد و دانشجویان و دانش آموزان و حتی اساتید برای تامین کالاهای مورد نیاز به بازار مراجعه کنند، اما در هفته گذشته و به ویژه سه روز  اخیر در پی تشدید نوسانات نرخ دلار و حواله های ارزی تقاضا از بازار به حد صفر رسید و امید فعالان بازار برای بازگشت نسبی رونق به بازار به یاس تبدیل شد. محمد نصیرآبادی یکی از فعالان بازار با تایید این موضوع می گوید: واقعیت این است که مدت هاست که حجم تقاضا از بازار به صفر رسیده است و حالا با ناامید شدن فعالان بازار از رونق آخر تابستان، این احتمال وجود دارد که بازار هر آن تعطیل شود.
به گفته این فعال بازار، تا کنون فعالان بازار به هر قیمتی شده بازار را تعطیلی دور نگه داشته اند، اما ادامه این مقاومت با توجه به اوضاع و احوال نامساعد بازار و همچنین افزایش فشارهای داخلی چون افزایش نرخ مالیات و هزینه های جاری ممکن نیست.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم در این باره می گوید: متاسفانه بازار در آستانه تعطیلی قرار دارد و فعالان بازار دیگر یارای مقاومت در برابر این رکود را ندارند. وی می افزاید: به نظر می رسد وضعیت بازارهایی که در نقاط شمالی شهر قرار دارند بهتر باشد؛ چرا که برای ساکنان این مناطق تغییرات قیمت چندان اهمیت ندارد. اما در مراکز خرید و فروش کامپیوتر که در نقاط مرکزی و حوالی دانشگاه ها قرار دارند کاهش چشمگیر تقاضا محسوس است. به گفته فعالان بازار به نظر می رسد بازار به اخر خط رسیده است و هر ان امکان انتشار خبر تعطیلی بازار به گوش برسد. چرا که اندک خریدهایی که مربوط به تجهیزات ارزان قیمت بازار است جوابگوی هزینه های جاری فعالان بازار نیست. کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند: حتی اگر نرخ دلار کاهش یابد، بازار روزهای خوب خود را از دست داده و به نظر می رسد تعطیلی خطر بزرگی است که هر آن بازار کامپیوتر را تهدید می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :