آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83450
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1394 12:30
تعداد بازدید : 1535

رفتارهای اشتباهی که سلامت گوشی هوشمند را به خطر می اندازد

معمولا درباره کاربردهای تلفن های همراه زیاد شنیده ایم اما شاید بسیاری از ما ندانیم که چه کارهایی نباید با گوشی های هوشمند انجام داد تا این دستگاه ها که امروز به یکی از مهم ترین ابزارهای زندگی مان شده اند سالم بمانند و مدت زمان بیشتری بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

فناوران - در این گزارش به کارهایی می پردازیم که نباید با گوشی های هوشمندمان انجام دهیم.
  روشن نگه داشتن مداوم گوشی
کارشناسان همواره توصیه می کنند که حداقل هفته ای یک بار گوشی های هوشمندتان را خاموش کنید. چرا که روشن بودن گوشی به شکل مداوم باعث می شود باتری به شدت تحت فشار قرار گیرد. بنابر این بد نیست که برخی از شب ها گوشی تا صبح خاموش بماند.
  فعالیت مداوم وای فای و بلوتوث
بسیاری از کاربران عادت دارند که وای فای و بلوتوث گوشی خود را مدام روشن نگه می دارند، به این شکل شارژ باتری گوشی به شکل کاملا بی مورد هدر می رود و مصرف باتری را به شدت افزایش می دهد. بنابراین توصیه می شود که WiFi و بلوتوث گوشی خود را در مواقع غیر ضروری خاموش کنید.
 کاربرد گوشی در شرایط نامناسب
گوشی هوشمند شما برای کار با یک دمای خاص طراحی شده و چنانچه در آب و هوایی بیش از اندازه سرد یا گرم قرار بگیرد، باتری به سرعت خالی یا حتی گوشی خاموش می شود. این دما بین 0 تا 32 درجه سانتی گراد است. در چنین شرایطی بهترین کار خاموش کردن گوشی یا نگه داشتن آن در جیب لباس است تا از آسیب به باتری یا گوشی به شکل کلی اجتناب شود.
  متصل کردن گوشی به برق برای ساعات طولانی
معمولا بسیاری از افراد شب هنگام خواب گوشی خود را به برق وصل می کنند تا صبح در این وضعیت باقی می ماند، اما برخی از کارشناسان بر این نظر هستند که این کار اساسا ایده خوبی نیست و منجر به آسیب باتری 
در بلند مدت می شود. برخی کارشناسان بر این باور هستند که بهترین زمان برای جدا کردن از برق، قبل از رسیدن به 100 درصد است، زیرا باقی ماندن در شارژ بعد از پر شدن باتری به مرور زمان منجر به کاهش 
ظرفیت آن می شود.
  کاهش بیش از اندازه شارژ باتری
باتری های لیتیوم یونی بهترین کارایی خود را در بازه 50 تا 80 درصد شارژ دارند. خالی شدن کامل باتری هوشمند منجر به دشارژ شدن آن می شود، بنابراین یون های باتری قادر به ذخیره شارژ نخواهند بود. 
   استفاده از شارژهای دیگر
هر باتری شارژر مخصوص خود با ولتاژ تعریف شده دارد و بر اساس ظرفیت باتری و نوع آن این شارژر متفاوت است. در نتیجه استفاده از شارژرهای متفرقه هرچند می تواند منجر به شارژ شدن گوشی شما شود، در عین حال می تواند آسیب جدی به گوشی یا باتری آن نیز وارد کند. بهتر است پیش از استفاده از یک شارژر متفرقه، از همخوانی آن با باتری گوشی با استفاده از اطلاعات قبلی در مورد شارژر مخصوص گوشی خود مطمئن شوید
  استفاده نکردن از رمز عبور
بسیاری از افراد که مدام با گوشی خود کار می کنند هرگز از رمز عبور برای گوشی هایشان استفاده نمی کنند و این موضوع باعث می شود در صورت گم یا دزدیده شدن موبایل شان مشکلات زیادی برای شان در ارتباط با اطلاعاتی که روی دستگاه شان دارند
به وجود بیاید.
  فعال نگه داشتن اعلان ها
اعلان ها صرف نظر از آنکه مدام گوشی شما را به صدا درمی آورند، نیاز به برقراری ارتباط مخابراتی یا اینترنتی مداوم دارند. نتیجه این موضوع نیز کاهش سریع ذخیره باتری است. در نتیجه بهترین راه برای رهایی از مزاحمت های بی مورد و نجات ذخیره باتری غیر فعال کردن اعلان های غیر ضروری در تنظیمات گوشی هوشمند است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :