آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83484
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1394 13:53
تعداد بازدید : 961

رییس کسب وکار هیوندا را مدیر اجرایی خودروهای گوگل شد

گوگل نخستین بار یک مدیر اجرایی برای پروژه خودروی بدون راننده خود انتخاب کرد و این فرد کسی نیست به غیر از جان کرافچیک (John Krafcik)، شخصی که ۲۵ سال در صنعت خودروسازی فعالیت داشته و سال های متوالی نیز ریاست کسب وکار هیوندا در آمریکا را به عهده داشته است.

I4UNews- کرافسیک از اواخر سپتامبر امسال به بخش خودروهای خودران گوگل خواهد پیوست و مدیر قبلی این پروژه یعنی کریس اورسمان در سمت مدیر فنی به کار خود ادامه خواهد داد. گوگل روز یکشنبه گذشته در جریان یک مراسم، این خبر را اعلام کرد که نشان می دهد گوگل هم اکنون برای اینکه پروژه خودروهای بدون راننده خود را به کسب وکاری بزرگ تبدیل کند، آماده است. هم اکنون این پروژه بخشی از گوگل ایکس، لابراتوار تحقیقاتی آلفابت است، اما یکی از منابع گفته که این پروژه در نهایت به یکی از شرکت های الفابت تبدیل خواهد شد. سخنگوی گوگل در این مورد گفت: حس خوبی از پیشرفت هایمان در زمینه خودروهای خودران داریم و فکر می کنیم که می توانیم این پروژه را به تیمی بسپاریم که می تواند این فناوری را منصه حضور برساند. 
وی افزود: جان کرافسیک با ادغام تجربیات فنی خود و تجربیاتی که در زمینه خودروسازی دارد می تواند ما را زودتر به هدف مان برساند. گفتنی است که کرافسیک بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ مدیرعامل شعبه هیوندای موتور در آمریکا بوده و ۱۴ سال نیز در شرکت فورد با عنوان مدیر واحد توسعه محصولات فعالیت کرده است. وی اولین فرد شناخته شده و مطرح در صنعت خودروسازی به حساب می آید که توسط گوگل به استخدام درآمده و ظاهرا این امر در راستای نقشه های جاه طلبانه این شرکت در مورد اتومبیل های خودرانش اجرایی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :