آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83507
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1394 12:57
تعداد بازدید : 969

اپراتوری که همچنان توجهی به حکم قضایی ندارد

انتشار احکام ممنوعیت قضایی برگزاری مسابقات پیامکی

اوایل مردادماه گذشته یک مرجع قضایی برای روشن شدن شبهات شرعی و قانونی مسابقات و جوایز خدمات ارز ش افزوده و پیامکی اپراتورهای موبایل، دستور توقف این سرویس ها را صادر کرده است. علت صدور این دستور، حل شبهات شرعی برگزاری مسابقه با هدف اعطای جایزه اعلام شد.

خبرگزاری فارس- در پیگیری این خبر تایید شد که یکی از اپراتورها خدمات جایزه ای را بنا به دستور دادگستری فعلا متوقف کرده است و اپراتور دیگری به برگزاری مسابقات ادامه می دهد، مدیرعامل این اپراتور در پیگیری خبرنگاران اعلام کرد که دستوری برای توقف سرویس ها و مسابقات پیامکی دریافت نکرده است. یکی از اپراتورها نیز از ابتدا این نوع مسابقات را نداشته است. اما به رغم انتشار این اخبار، وزیر ارتباطات درباره این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده است.  محمود واعظی درباره تعیین تکلیف این دستور قضایی و سرانجام سرویس ها و مسابقات پیامکی، گفت که از ابلاغ چنین نامه ای خبر ندارم و اصلا آن را ندیدم و از خبرنگاران خواست که اگر دسترسی به این دستور دارند، آن را به دستش برساند.
اسناد به دست آمده دیگری نیز نشان می دهد که به رغم بی اطلاعی وزیر، حتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (یکی از زیرمجموعه های وزارت ارتباطات) در تیرماه گذشته این نامه را برای اجرا ابلاغ کرده است.
با وجود ادامه پیگیری رسانه ها درباره سرویس های پیامکی و خدمات ارزش افزوده اپراتورها، اما سکوت مسوولان دولتی شفاف سازی در این باره را با سختی و کندی همراه کرده است. در هر حال اکنون دو تصویر از از دستور قضایی و همچنین ابلاغ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده تا شاید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در جریان این موضوع قرار گرفته و هر چه سریع تر نسبت به این موضوع اقدامات لازم را انجام دهد. چرا که این روزها کسر شارژ از حساب بسیاری از کاربران به بهانه حضور در این مسابقات و یا حتی عضویت در سرویس هایی که با ارسال پیامک های فریبنده مخاطب را به نوعی سرکیسه می کنند به عنوان دغدغه اصلی بسیاری از کاربران تلفن همراه در کشور تبدیل شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :