آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83519
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1394 13:28
تعداد بازدید : 1061

گوشی‌های هوشمند از چه راه‌هایی به ما آسیب می‌رسانند

نگذارید موبایل گنگ و کند ذهن تان کند

گوشی های موبایل این روزها جزیی از وجودمان شده اند، همیشه و همه جا همراه مان هستند. مدام در حال کار کردن با این دستگاه ها هستیم. داخل اتوبوس، مترو، تاکسی لحظه ای از این دستگاه ها غافل نمی شویم اگر همراه مان نباشند بی قراریم، استرس داریم. روزی 150 بار کلید هوم را می فشاریم مبادا پیامی، لایکی یا تماسی را از دست بدهیم. این دستگاه ها جای دوربین، رکوردر، پخش کننده موسیقی، لپ تاپ و کامپیوتر را گرفته اند. به جای همه این وسایل فقط موبایل داریم و در کل زندگی را برای مان راحت تر کرده اند، اما از این موضوع هم غافل نشویم که گوشی های موبایل ممکن است باعث بروز مشکلاتی هم در زندگی مان شوند. در این گزارش به سه آسیبی که ممکن است گوشی های موبایل به ما وارد کنند می پردازیم.

ساحره چمنی

مغز دچار آشفتگی می شود

چند کاربری و چک کردن مداوم موبایل باعث می شود مغز ما خیلی کارایی نداشته باشد.
وقتی که از موبایل استفاده می کنیم در واقع توانایی، کارآیی و تمرکز مغزی مان به شکل موثری کاهش پیدا می کند.
مطالعات نشان داده که استفاده از تلفن همراه در محل کار باعث می شود که کارایی کارمندان کاهش پیدا کند.
بر این اساس میزان فراموشی در افراد افزایش می یابد چرا که مغز قادر به یادآوری موارد مختلف نیست و همزمان نمی تواند مثلا چهار دستور را به شکل همزمان اجرا کند.
بنابراین به کاربران توصیه می شود به جای انجام چندین کار سعی کنید یک کار را کامل انجام دهید.
هر 10 دقیقه ایمیل خود را چک نکنید، مدام به شبکه های اجتماعی سر نزنید. این موضوع باعث افزایش استرس می شود چرا که مغز قدرت درک و تمیز همه آنها را ندارد.
بنابراین همه این استرس ها باعث می شود که تاثیر منفی روی مغز بگذارد. اجازه ندهید گوشی هوشمندتان شما را گنگ و کند ذهن کند.


گردن درد می گیرد
معمولا هنگامی که از گوشی هوشمندتان استفاده می کنید بدن تان در موقعیت بدی قرار می گیرد و مجبورید خم شوید تا روی نمایشگر کوچک آن مرورگری کنید، مطلب بخوانید یا عکس ببینید.
وقتی سر خم می شود فشار بسیار زیادی به گردن و ستون فقرات وارد می شود.
این موضوع باعث می شود عضلات خاصی تحت تاثیر قرار گیرد و ستون فقرات در وضعیت نامناسبی باشد و دچار ساییدگی شود. بنابراین منجر به بسیاری از آفات نخاعی می شود. 
هنگام استفاده از دستگاه کاربر مدام سرخود را در یک حالت رو به پایین نگه می دارد و چشمانش بیشتر حرکت می کند بنابراین پایین نگه داشتن سر، ستون فقرات را در حالت بدی قرار می دهد.
توصیه می شود که در طول روز اگر زیاد از گوشی هوشمندتان استفاده می کنید حرکات کششی گردن و ستون فقرات را انجام دهید تا بدن تان در وضعیت مناسبی قرار گیرد و سالم بماند.

 پیر می شوید
بدون تغییر، وقتی گوشی دستتان است فقط چشمتان حرکت می کند، ابرو، بینی، لب ها و حتی پلک تان هم هیچ حرکتی ندارد.
مدام به نمایشگر موبایل خیره شده اید و در برابر هیچ چیزی عکس العمل نشان نمی دهید. وقتی پوست، لب ها، چشم و در کل اعضای صورت حرکت نداشته باشد موجب بروز علایم چروکیدگی پوست می شود.
لازم است عضلات صورت تان هم مانند اعضای بدن تان تحرک داشته باشد تا شاداب بماند.
گوشی های هوشمند همه زندگی شما نیستند. آنها ابزار مفیدی هستند اما زندگی شما نباید فقط بر پایه آنها استوار باشد.
در لحظه زندگی کنید. در یک زمان فقط یک کار انجام دهید. به نمایشگر موبایل مدام نچسبید و سعی کنید همه وظایف تان را یکی یکی انجام دهید. اینکه مدام از گوشی موبایل استفاده کنید عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.
کیفیت زندگی مهم است نه کمیت آن از لحظات لذت ببرید، ایمیل ها را فردا صبح هم می توانید چک کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :