آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83521
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1394 13:31
تعداد بازدید : 1021

اینتل دست هکرها را از خودروهای بدون راننده کوتاه می کند

هنوز خودروهای خودران یا بدون راننده وارد بازار نشده اند و تاکنون فقط با اخبار ساخت و توسعه این خودروها مواجه بوده ایم، اما تاکنون موارد بسیاری از هک شدن این خودروهای هوشمند گزارش شده و خودروی گوگل به عنوان جدیدترین نمونه از این دست معرفی می شود. هکرها معتقدند که هک شدن خودروی گوگل بسیار ساده تر از حد تصور است و آنها می توانند از فاصله نزدیک و با استفاده از لیزر، کنترل خودرو را تحت کنترل بگیرید. به همین دلیل نیز اینتل دست به کار شده تا دست هکرها را از این خودروها کوتاه کند.

ZDNet- ایده هک کردن و به دست گرفتن کنترل خودروها، جنبه منفی و سیاه فناوری استفاده شده در خودروهاست. تکنولوژی که مدعی است باعث بهبود کارایی، امنیت و ارتباط با دنیای بیرون در خودروها شده است. خودروهای جدید به کامپیوترهایی مجهز هستند که کنترل هرقسمت از ترمزهای ضد قفل تا سیستم موتور و دنده را بر عهده دارند. 
فراتر از این، حتی خودروهایی وجود دارند که هیچ ارتباط فیزیکی بین پدال ها و مکانیزم کنترل آنها وجود ندارند. به عنوان نمونه نیسان، سیستم فرمان و کنترل خودرو از طریق سیم را در مدل 2014  Infiniti Q50 پیاده سازی کرده است.
بر همین اساس، اینتل برای کاهش ریسک هک خودروهای متصل به اینترنت و یا هوشمند در آینده گروهی از محققان را به استخدام درآورده تا بیشتر در این مورد مطالعه کنند و راه های نفوذ هکرها را ببندند. در این اقدام، هیات بررسی امنیت خودکار (ASRB) به اینتل کمک خواهد کرد تا در عین حال که مخاطرات امینت سایبری مربوط به این خودروهای متصل را کاهش می دهند، پیشرفت و بروز نوآوری های بیشتر برای توسعه این خودروها را تسریع بخشند. 
تیمی که اینتل در حال تشکیل آن برای کاهش مخاطرات امنیتی خودروهای خودروان است، شامل افراد نخبه صنعت امنیت و همچنین نیروهای ASRB می شود تا از آخرین دستاوردها و فناوری های خود در این زمینه
بهره بگیرند. 
اینتل می گوید که ASRB در حال آزمایش گزینه هایی است تا «بهترین شیوه ها» را برای صنعت خودروسازی بیابند. گفته می شود از آنجاکه شرکت های خودروسازی همانند BMW، هوندای، اینفینیتی و کیا از سیستم های قدرت اینتل استفاده می کنند، به همین دلیل هم اینتل می خواهد امنیت این خودروها را تضمین کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :