آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83536
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1394 14:27
تعداد بازدید : 993

دستگیری کلاهبردار شماره های رند موبایل

فرد سابقه داری که با عنوان جعلی رییس مخابرات و به بهانه فروش شماره تلفن همراه رُند از شهروندان کلاهبرداری کرده بود به دام پلیس افتاد.

خبرگزاری فارس- یکی از کسبه منطقه عباس آباد با مراجعه به کلانتری 104 عباس آباد به مأموران اعلام کرد که شخصی تحت عنوان رییس مخابرات منطقه و با وعده تحویل شماره های رند مربوط به خطوط تلفن همراه آن هم به قیمتی ارزان تر از قیمت بازار اقدام به کلاهبرداری از وی نموده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 7 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مشغول کار در داخل مغازه بودم که شخصی بابت خرید کابینت وارد مغازه بنده شد؛ از آنجایی که این شخص با یکی از کسبه محل به بنده مراجعه کرده بود به ایشان اعتماد کردم.
در ادامه، موضوع ثبت نام جهت خرید سیم کارت از سوی ایشان مطرح و مدعی شد که در صورت ثبت نام بنده برای تحویل خطوط تلفن همراه، ایشان به واسطه موقعیت کاری اش می تواند خطوط تلفن همراه رند را برای من در نظر بگیرند؛ خطوطی که در بازار آزاد می توان آنها را به قیمت چند ده برابر فروخت.
به این شیوه بنده به خرید تعداد هشت عدد سیم کارت تلفن همراه تشویق شده و به این منظور برای هر سیم کارت مبلغ 550 هزار تومان به ایشان تحویل دادم. در ادامه شکات و مالباختگان دیگری شناسایی شدند که همگی آنها به همین شیوه و شگرد توسط رییس قلابی مناطق مختلف شرکت مخابرات مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند. با بررسی پرونده پایگاه آگاهی و تطبیق تصویر متهم پایگاه دوم با تصاویر بدست آمده از چهره نگاری های بعمل آمده و نهایتا تأیید تصویر متهم سابقه دار پلیس آگاهی از سوی مالباختگان، کارآگاهان پایگاه سوم ضمن شناسایی متهم سابقه دار بنام حمـید . ق ( 45 ساله ) اطلاع پیدا کردند که وی اواخر سال گذشته از زندان آزاد و بلافاصله اقدامات مجرمانه خود را مجددا از سر گرفته است.
با شناسایی هویت واقعی متهم ( حمید . ق ) و بهره گیری از اطلاعات موجود در پرونده سوابق وی، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد و به دهها فقره کلاهبرداری در مناطق غرب (محدوده پایگاه دوم پلیس آگاهی)، مرکز (محدوده پایگاه سوم پلیس آگاهی)، جنوب شرق (محدوده پایگاه ششم پلیس آگاهی) و شرق (محدوده پایگاه چهارم پلیس آگاهی) تهران اعتراف کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :