آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83537
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1394 14:28
تعداد بازدید : 906

واعظی: می توانیم پهنای باند را چند برابر کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان عرضه اپلیکیشن های مختلف گفت: باید به این موضوع توجه کنیم و فرهنگ سازی هایی در این خصوص برای کاربران داشته باشیم. متاسفانه یکی از مشکلات ما این است که چنین ابزارهایی وجود دارد ولی فرهنگ سازی برای استفاده از اینها وجود ندارد.

خبرگزاری مهر- وی با بیان اینکه اکنون بیش از ۳ میلیارد نفر به اینترنت متصل هستند، افزود: طی این روند پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۰، ۵۰ میلیارد انسان و شیء به این اینترنت متصل شوند و ما باید خودمان را برای چنین جامعه ای آماده سازی کنیم. پیش بینی می شود که در نسل پنجم تلفن همراه یک تحول بزرگی اتفاق بیفتد. همچنین پیش بینی ها حاکی از آن است که هوش مصنوعی به عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۲۰۲۵ ورود پیدا کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هوش مصنوعی در حال ورود به این عرصه است و قرار است با موجود زنده تلفیق شود و شاهد تحولاتی باشیم.
وی با اشاره به سرعت اینترنت و پهنای باند گفت: ما تحت فشار دو گروه بودیم. یک گروه شکایت می کردند که پهنای باند و سرعت پائین  است و گروهی دیگر کارت زرد و هشدار می دادند که سرعت بالا است. می توانیم پهنای باند را چند برابر کنیم. در این خصوص با هیچ جناحی هم دعوا نداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :