آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83666
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1394 11:51
تعداد بازدید : 685

رفع فیلتر فیس بوک، شاید پس از اجرای فیلترینگ هوشمند

وزیر ارتباطات گفت: فیلترینگ شبکه هایی مانند فیس بوک و توییتر قبل از دولت یازدهم صورت گرفته و اکنون در این زمینه برخی نمایندگان دولت به طور شفاهی صحبت هایی را مطرح کرده اند.

ایسنا- محمود واعظی درباره این که چندی پیش یکی از اعضای کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای اینگونه اعلام کرده بود که این احتمال وجود دارد که با ارسال نامه درخواستی از سوی وزارت ارتباطات، شبکه اجتماعی فیس بوک رفع فیلتر شود، گفت: این صحبت ها از سوی یکی از اعضای این کمیته مطرح شده و به معنای نظر کلی کارگروه مربوطه نیست.
وی ادامه داد: وزارت ارتباطات زمانی وارد عمل می شود که بیش از 50 درصد اطمینان داشته باشد که نتیجه مثبتی حاصل می شود. در خصوص این موضوع نیز اگرچه برخی نمایندگان دولت به طور شفاهی صحبت هایی را مطرح کرده اند اما هنوز به طور رسمی مطلبی ارسال نشده است.
واعظی با تاکید بر اینکه در این زمینه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای تصمیم گیرنده است و فعالیت مجدد این شبکه ها بستگی به تجدید نظر این کارگروه دارد، یادآور شد: این مساله تنها به وزارت ارتباطات مربوط نمی شود چراکه ما تنها یک عضو در این کمیته داریم.
وزیر ارتباطات درباره طرح فیلترینگ هوشمند افزود: تلاش داریم این طرح هرچه سریع تر اجرایی شود و با عملیاتی شدن فیلترینگ هوشمند، شاید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای در این حکم تجدید نظر کند. وی در ادامه گفت: شبکه های اجتماعی همانطور که فوایدی به دنبال دارند ممکن است آسیب هایی را نیز همراه خود داشته باشند اما وظیفه دولت آن است که این فواید را براساس نیاز مردم و ارتباط آنها افزایش داده و در مقابل جلوی آسیب ها و تهدیدها را بگیرد. وی افزود: برای این کار تلاش های متعددی صورت گرفته است اما در اولین گام لازم است که مردم را آگاه کنیم که بدانند بدون کمک آنها مبارزه با آسیب های شبکه های اجتماعی امری سخت و دشوار می شود، البته این موضوع به آن معنا نیست که ما وظایف خود را انجام ندهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :