آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83671
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1394 12:36
تعداد بازدید : 1089

شارپ تلویزیون 8K با سایز 85 اینچ به بازار می فرستد

شرکت شارپ اعلام کرده است که نخستین تلویزیون 85 اینچی 4K را به زودی روانه بازار می کند.

فناوران- بر اساس اعلام این شرکت تولیدکننده تلویزیون و تجهیزات صوتی و تصویری این تلویزیون با نام LV-85001 شناخته می شود و در حقیقت مانیتوری است که داخل آن یک تیونر گیرنده تلویزیون قرار دارد و به دلیل بهره مندی از این تیونر می توان آن را تلویزیون نامید.
البته در حال حاضر امکان دریافت ویدیوی 8K توسط این تلویزوین وجود ندارد. اما شارپ وعده داده است که این مشکل به زودی رفع خواهد شد. 
شارپ اعلام کرده است که هدف اصلی از تولید این پنل، مقاصد تجاری بوده و شکی نیست که نمی توان از یک تلویزیون 8K با چنین صفحه نمایش بزرگی استفاده خانگی کرد. بگذریم از اینکه در حال حاضر برخی کاربران علاقه مند به استفاده از تلویزیون های ساز بزرگ هستند، اما با توجه به سایز بزرگ این تلویزیون و کاهش مساحت خانه ها به نظر می رسد این تلویزیون بازاری خاص و مخاطبان محدودی داشته باشد.
در هر حال رزولوشن تلویزیون جدید شارپ 16 برابر رزولوشن p1080  است و از فناوری IGZO برای پنل 4230 در 7680  استفاده شده است.
به عبارتی کاربران این تلویزیون شاهد 104 پیکسل در هر اینچ  خواهند بود.
همچنین امکان پشتیبانی HDR برای رنگ های بیشتر هم از دیگر ویژگی های این مدل 8K  است. در حال حاضر قیمتی که شارپ برای این تلویزیون در نظر گرفته 130هزار دلار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :