آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83679
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1394 13:19
تعداد بازدید : 951

توصیه کارشناسان به دانشجویان:

زیر بار خرید کالاهای ارزان و بدون گارانتی نروید

کاهش نرخ دلار آزاد و رسیدن دلار به رقمی حدود سه هزار و 380 تومان در اواخر هفته گذشته موجب شد بازار آخر هفته گذشته تا حدودی با افزایش نسبی مراجعه مواجه شود.

فناوران- محمد فراش یکی از فعالان بازار کامپیوتر پایتخت در این زمینه می گوید: تغییرات در بازار در حد چشمگیری نبوده و همین میزان مراجعه هم به دلیل بازگشایی دانشگاه ها و آغاز سال تحصیلی است.
وی با اشاره به اینکه گروهی سودجو برخی از اجناس از رده خارج، قاچاق و مرجوعی را با قیمت ارزان تر به بازار عرضه کرده اند، گفت: بازار هدف این فروشندگان، دانشجویان و خریدارانی است که ناچار به خرید هستند. اما توصیه ما این است که فریب ارزانی این کالاها نخوردند. 
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش می گوید: فروش کالای ارزان تر از عرف بازار در چنین شرایطی می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که کالا دارای ایراد است. حال این ایراد می تواند سخت افزاری باشد و یا اینکه کالا مرجوعی و تعمیری باشد. 
یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان اینکه این کالاها از طریق فروشگاه های مجازی مشتریان بسیاری جذب کرده اند می گوید: اگر چه به دلیل وجود مشکلاتی، کنترل و نظارت روی بازار کاهش یافته است، اما برخی آزادنه کالاهای بدون گارانتی و ایراددار را در بازار به فروش می رسانند. وی افزود: خرید این کالاها حتی اگر در کوتاه مدت کاربر را دچار دردسر نکند، فکر اینکه یک کالای تعمیری یا کارکرده را به اسم کالای آکبند و با قیمتی نزدیک به قیمت کالای آکبند خریداری کنیم، آزاردهنده است.
کارشناسان توصیه می کنند که کالا از شرکت های معتبر خریداری شود. به گفته آنها بهتر است خریداران هنگام خرید کالا از سایت و فروشگاه های مجازی نیز دقت کافی داشته باشند و حتما از فروشگاه های مجازی که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند خرید کنند تا اگر مشکلی برای آنها به وجود آمد شکایت آنها قابل پیگیری باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :