آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83684
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1394 13:43
تعداد بازدید : 982

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد:

راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر در حوزه های فناوری

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام راه اندازی چند صندوق خطرپذیر برای فعالیت در حوزه های خاص فناوری در کشور گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه دارد با مشارکت بخش خصوصی، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر را راه اندازی کند که امیدواریم امسال بتوانیم این موضوع را محقق کنیم.

مهر- بهزاد سلطانی افزود: صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر برای فعالیت در حوزه های خاص فناوری و با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی و بخش‎خصوصی راه اندازی خواهد شد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه از بودجه ۳ هزارمیلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی تاکنون ۷۵۰ میلیارد تومان بودجه به این صندوق اختصاص یافته است، گفت: امیدواریم امسال میزان اختصاص بودجه به این صندوق ۱۵۰۰ میلیارد تومان باشد. سلطانی با بیان اینکه وضعیت ۱۱۱۰ شرکت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان دانش بنیان احراز شده است، گفت: ۸۰۰ طرح ارایه شده این شرکت ها به صندوق تعیین تکلیف شده اند که از این میزان ۳۰۰ طرح مورد قبول قرار نگرفتند و ۵۰۳ طرح از سوی صندوق مصوب شد.
وی گفت: تاکنون به این طرح ها حدود ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارایه شده است.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: در حال حاضر طرح های مربوط به حوزه زیست فناوری بیشترین طرح های ارایه شده به صندوق نوآوری و شکوفایی هستند و ۱۷ درصد ریالی مصوبات این صندوق را به خود اختصاص داده اند.
سلطانی اضافه کرد: طرح های مربوط به مهندسی پزشکی، الکترونیک و فناوری اطلاعات نیز در رده های بعدی طرح های ارایه شده و مصوب این صندوق قرار دارند.وی بیان کرد: ۳۳ درصد ریالی مصوبات صندوق نوآوری و شکوفایی مربوط به حوزه سلامت است که این آمار نشان می دهد شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه های پزشکی کمتر با مشکل بازار فروش مواجه هستند.
سلطانی در مورد تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: در این صندوق به شرکت های دانش بنیان وام قرض الحسنه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان و سود ۴ درصد برای نمونه سازی های صنعتی، ثبت پتنت های داخلی و بین المللی و تست بازار ارایه می شود.
وی افزود: همچنین به شرکت های دانش بنیان وام با سود ۴ درصد تا سقف ۱۰ میلیارد تومان و لیزینگ خرید محصولات ارایه می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :