آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83692
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1394 13:49
تعداد بازدید : 879

عرضه عمومی خدمات ویدیویی مایکروسافت مبتنی بر ابر

مایکروسافت به عنوان بخشی از به روزرسانی های خود برای مجموعه Azure Media Services، سرویس Live Encoding را به صورت عمومی عرضه کرد.

رایورز- Live Encoding  یک سرویس توانمند در حوزه رایانش ابری محسوب می شود که به مراکز رسانه ای امکان می دهد تصاویر ویدیویی زنده خود را روی فضای ابری مایکروسافت منتشر کنند و پس از رمزگذاری، به صورت مستقیم آن را متناسب با دستگاه ها و گیرنده های دیجیتالی مختلف 
ارائه دهند.
به عبارت دیگر، یک شرکت تولیدکننده تصاویر ویدیویی می تواند محصول باکیفیت خود را روی فضای رایانش ابری مایکروسافت قرار دهد و آن را با کیفیت پایین یا بالا برای انواع دستگاه های الکترونیکی ارائه دهد.
سرویس Live Encoding یک ابزار کاربردی محصول می شود که تاکنون توسط شرکت های بزرگی چون NBC مورد استفاده قرار می گرفت تا در جریان اتفاقات حساسی چون مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۱۴ عموم کاربران در دستگاه های دیجیتالی مختلف بتوانند تصاویر ویدیویی زنده و مستقیم را مشاهده کنند.
اما شرکت مایکروسافت هم اکنون اعلام کرد که سرویس مذکور می تواند علاوه بر شرکت های رسانه ای بزرگ با خدمات ویدیویی گسترده، امکانات خود را برای عملیات های تصویری کوچک تر هم ارائه دهد تا کاربران شخصی هم بتوانند این مزایا را در اختیار بگیرند.
شرکت های رسانه ای که می خواهند به سرعت تصاویر ویدیویی زنده پخش کنند و آن را در اختیار مشتریان خود بگذارند، می بایست سرویس Media Encoder Standard در خدمات ابری Azure را فعال کنند تا امکان انتشار تصویر با کیفیت های مختلف برای آنها فراهم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :